Czym jest triathlon oraz jak się dobrze przygotować do wzięcia udziału w zawodach?

Osoby zafascynowane sportem z reguły stawiają sobie wciąż wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam trening, pragną rywalizować z kimś i osiągać coraz to lepsze wyniki. Można się zatem spodziewać, że osoba rozpoczynająca własną przygodę na przykład z bieganiem, za jakiś czas będzie chciała brać udział w długim biegu na czas. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizacją staje się bowiem o wiele ciekawsze. Niektórym już nie wystarczy tylko jedna forma sportu oraz po czasie szukają czegoś więcej. Taką ciekawą odmianą może być przykładowo triathlon.

trening
Dziennikarz: + Rainbow +
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to niesamowicie wszechstronna dyscyplina, która wymaga wiele wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to połączenie pływania, jeżdżenia na rowerze oraz pływania. W naszym kraju jest dużo amatorów takiego sportu, z tego też problemu można bez problemy znaleźć miejsca, w jakich rozgrywane są zawody zarówno na szczeblu zawodowym jak również podstawowym. Jeżeli chodzi o triathlon trening jest tu niesamowicie ważny. Musimy poświęcić na niego bardzo dużo czasu ze względu na to, iż mamy do czynienia nie z pojedynczą, ale z trzema dyscyplinami. W jaki sposób najlepiej przygotować się do takich zawodów? Sprawdź pod tym linkiemj

Należy mieć świadomość, iż takie treningi zajmują niesamowicie dużo czasu. Sporo też zależy od tego, na który dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie warto na początek porywać się na wstępie na Ironmana, warto miast tego sprawdzić się w trasie standardowej, albo sprinterskiej. Po czasie można stawiać sobie poprzeczkę oczywiście wyżej. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę ze swoich słabych stron oraz je w głównej mierze trenować. To okaże się naszym kluczem do osiągnięcia czegoś. Jeżeli uda nam się polepszyć rzeczy, które sprawiają nam trudność to i nasz końcowy wynik okaże się lepszy. Jak chcielibyśmy zwiększyć naszą wytrzymałość dobrze będzie poćwiczyć interwały. Jak sporym problemem jest siła, to warto poćwiczyć masę. Świetne jest wbieganie albo jeżdżenie pod górę, albo też pływanie pływanie dla dzieci kraków w wodzie, w jakiej trzeba się zmagać z falami.


Kolejne tematy

Decydujemy się rehabilitować - która rodzajów rehabilitacji jest najefektywniejsza?

Rowerek treningowy
Dziennikarz: + Rainbow +
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uprawianie aktywne sportu bez wątpliwości jest marzeniem ogromnej części naszego społeczeństwa. Okazuje się bowiem, że każda aktywność ma niezmiernie pozytywny wpływ na działanie naszego organizmu. Niemniej tymczasem w praktyce po wielokroć w trakcie wykonywania skomplikowanych sportowych manewrów zdarzają się niezaplanowane sytuacje, których przykrym rezultatem są kontuzje.

ćwiczenia
Dziennikarz: Erik Nomm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy wyznaczyć sobie plany treningowe na dłuższy okres, nastawiając się na przygotowanie się konkretnie na zawody, na których najbardziej nam zależy np. . Dobrze będzie użyć kalendarza oraz rozpisać sobie poszczególne miesiące, tygodnie i dni w taki sposób, by wiedzieć ile mamy czasu oraz jak intensywnie musimy trenować. Oceńmy prawidłowo swoją siłę oraz zakładajmy sobie możliwe do osiągnięcia cele. To znaczy nie decydujmy się po miesiącu treningów na dystans bardzo duży, może nas to tylko zrazić.
2022-11-29 08:17:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.