Jak poradzić sobie z niejadkiem? Co dać mu na śniadanie, żeby z chęcią zjadł danie?

Większość małych dzieciaków to niestety niejadki. Wiele rodziców posiada z tym wielki kłopot. W jaki radzić sobie z tym kłopotem? Co robić, żeby zachęcić dziecko do posiłku? Służymy fachową poradą.


Dzieciaki kochają słodycze.


Niestety, znakomita większość z nich nie jest oczywiście zdrowa.Jednak są takie produkty spożywcze, które dzięki obecności cukru, są chętnie jedzone przez maluchy. Przykładem może być masło orzechowe. Jest ono nie jedynie pyszne, ale i – dzięki obecności orzeszków i czekolady, również sycące i pożywne. Dlatego jeżeli dziecko odmawia śniadania, można spróbować podać mu kromkę z masłem orzechowym.


Kolejnym przykładem produktu, jaki mógłby zachęcić niejadka do jedzenia, są płatki. Zwyczajne płatki kukurydziane nie są niestety przysmakiem dzieci, ale jeżeli zostaną one pomieszane z czekoladą, stają się znakomitym, a przy tym pożywnym śniadaniem. Płatki czekoladowe zawierają błonnik i inne składniki odżywcze, jakie odnajdziemy w „tradycyjnych” płatkach, a poprzez czekoladę, są z chęcią spożywane przez maluchy.


fototerapia


W jaki sposób zachęcić dzieci do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic wie, jak niełatwe to zadanie. Mnóstwo pociech wręcz nie cierpi warzyw oraz owoców. Ażeby zachęcić je do ich spożycia, warto spróbować podać dziecku warzywa i owoce w innej formie – smakowitego jogurtu, pożywnego soku lub ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.


Kolejne tematy

Kiedyś ludzie wstydzili się wkładać okulary, gdyż po prostu były nieładne - dzisiaj na szczęście sytuacja totalnie się zmieniła

lekarzy
Dziennikarz: Moll
Na podstawie: Moll
W dzisiejszych czasach spora grupa ludzi nosi okulary i nie jest to już nic szokującego. Teraz nikt nie drwi z takich ludzi. Wobec tego bez oporów mogą wybrać się do optyka i kupić jakąś parę.


Dzisiaj zakup okularów nie jest już niczym dziwnym.


Wiele dzieciaków chętniej zajada warzywa, gdy są one powycinane w ciekawe wzory, np. w serca, buzie albo słoneczka.

Jeśli czytany artykuł całkowicie Cię pochłonął, to zobacz odmienny news (https://radom.centrumdemed.pl/kontakt/), który również zawiera pokrewne informacje na prezentowany temat.

W ten sposób podane na kromce ogórki albo papryka są znacznie chętniej jedzone.
2022-05-13 07:28:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.