Najczęściej zadawane pytania dotyczące szkoleń pierwszej pomocy

Czy instruktaże pierwszej pomocy są obligatoryjne? Na bazie których przepisów prawnych pracodawca ma taki obowiązek? Co ile lat powinny odbywać się szkolenia pierwszej pomocy pracobiorców?
ludzie
Dziennikarz: AJ Cann
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kurs pierwsza pomoc przedmedyczna jest to szkolenie obowiązkowe. Przedsiębiorca ma obowiązek zagwarantować sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy a także wyznaczyć osoby do udzielania pierwszej pomocy w obrębie zakładu pracy. Na pracodawcy spoczywa także zadanie przeprowadzenia szkolenia pierwszej pomocy dla pracobiorców którzy pozostali wskazani do udzielania pierwszej pomocy. Należy zadbać także o to, by te instruktaże były zrealizowane na stosownym poziome, gdzie kursanci mają możliwość sprawdzić w formie ćwiczeń swoją znajomość reguł. A nie będzie to wyłącznie sucha hipoteza oraz prowadzący jaki czyta słowo w słowo przekaz ze slajdów czy też płytka z filmikiem nabyta przez net. Może spełnisz obowiązek, jednak tego rodzaju instruktaż to strata pieniędzy oraz czasu. Jeżeli już firma wydaje środki na instruktaż to niech to będą szkolenia, które mogą przynieść zysk firmie.


napar
Dziennikarz: grego1402
Na podstawie: http://www.flickr.com


Prawidłowo a także błyskawicznie udzielona pierwsza pomoc zmniejsza skutki wypadków zaś czas powrotu pracobiorcy do zdrowia znacznie się skróci. Za nie wypełnienie obowiązków nakładanych na pracodawcę w tym zakresie nakładana jest kara do 30 tys. złotych. Lista instytucji, które są w stanie kontrolować biznesmenów oraz pracodawców jest niezwykle długa.
Na ogół o listę osób ustalonych do udzielania pierwszej pomocy oraz o potwierdzenia przebytych instruktaży poproszą kontrolerzy PIP czyli Państwowej Inspekcji Pracy.
2022-12-25 07:31:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.