Co zrobić, kiedy okaże się, iż posiadamy zaćmę? Musimy w takim momencie zdecydować się na operację

Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak nam wiadomo, ta część naszego oka skupia promienie światła na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak zaćma – zaburzają proces widzenia. Zaćma rozwija się stopniowo z upływem czasu, jest tak natomiast, iż robi się nagle. Zaćma jest bardzo powszechna u osób po 60. roku życia, objawia się aż w 60% populacji w tym wieku.

Zaćma
Dziennikarz: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.
Na szczęście możliwa jest operacja zaćmy. Poleca się ją osobom, które utraciły wzrok, lub mają objawy choroby. Jednakowoż, jak pacjent ma inne dolegliwości, które zaburzają wzrok to okulista może odradzić zabieg. Operacja na zaćmę nie trwa długo, jest to mniej więcej 30 minut, a w czasie jej trwania podaje się leki uspokajające, które obojętnie wpływają na nasz organizm. Wyróżniamy trzy podstawowe techniki operacji zaćmy. Pierwszy to fakoemulsyfikacja.

Jest to najbardziej popularna z metod.

Jeśli masz chęć wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj usuwanie zębów kraków i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

W miejscu rogówki robi się małe nacięci przy pomocy mikroskopu wykorzystywanego przy tego typu operacjach. Do oka wprowadza się sondę USG, wykorzystuje ona drgania ultradźwiękowe w celu rozpuszczenia zamglenia. Kiedy zaćma: sprawdź jest usunięta umieszcza się w oku zastępczą soczewkę. Kolejnym typem jest zewnątrztorebkowa operacja tego schorzenia. Stosuje się ją dosyć często w zaawansowanych przypadkach zaćmy - jest większe nacięcie, by wada mogła być usunięta w całości. Później wszczepia się sztuczną soczewkę. Zabieg wymaga większego szycia, jest to robione po to, aby zamknąć największą ranę. Proces zdrowienia trwa dosyć długo, sam zabieg wymaga środków znieczulających. Ostatnim z typów jest wewnątrztorebkowa operacja zaćmy. Rozcięcie jest tutaj znacznie większe niż we wcześniejszej metodzie. Usuwa się całkowicie soczewkę, jak i otaczające ją elementy.


Kolejne tematy

Nowoczesna metoda dzięki której osoby posiadające problemy ze wzrokiem już nie będą miały powodów do narzekania.

okulary
Dziennikarz: Tom Page
Na podstawie: http://www.flickr.com
W okulistyce pojawia się coraz więcej metod leczenia, jakie nie będą wymagać użycia skalpela. Pozostaje to czymś, co pokazuje, iż też w tej dziedzinie miał miejsce znaczący rozwój. Pacjenci w takim razie przekonani są do tego, aby zrobić użytek z tego typu sposobów.
Badanie u okulisty
Dziennikarz: iStock
Na podstawie: iStock
Soczewka powinna być umieszczona w innym miejscu, najlepiej naprzeciw tęczówki. Podczas operacji w miejsce naturalnej soczewki wszczepia się sztuczną. Soczewki tego tego typu najczęściej wstawiane są na stałe, nie wymagają przy tym dodatkowych czynności albo obsługi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji w pomieszczeniu może przebywać dużo osób z personelu medycznego. Jeżeli operacja nie sprawia silnego bólu, to potrzebujemy jedynie niewielkich ilości środków uśmierzających ból. Zabieg zajmuje około dwudziestu minut.
2019-05-23 07:15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.