Obszerne przeznaczenie kuli łokciowych

Dwa główne gatunki kul ortopedycznych to kule łokciowe i pachowe. Szersze przeznaczenie mają kule łokciowe, albowiem prawidłowo odciążają kończynę dolną po większej części urazach i operacjach.


Są komfortowe i lekkie.


Kule łokciowe poświęcone dla osób dorosłych, oraz dzieci, którzy wymagają solidnego podparcia w trakcie nauki chodzenia po urazach kończyn dolnych, do podtrzymania stabilności i przestawiania ciężaru ciała w schorzeniach ortopedycznych. Kule stworzone są z lekkich stopów, są lekkie i składane, łatwe w przechowywaniu. Kule odCiążają nogę po kontuzji, bądź zabiegu i upraszczają poruszanie się. Wygodny, miękki uchwyt usprawnia wygodę oparcia, a obejma na przedramię ułatwia trzymanie równowagi podczas opierania się na kuli. Opcje dostosowywania wysoKości zezwalają dobrać je do potrzeb nabywców przeróżnego wzrostu. Antypoślizgowe nakrywki sprzyjają bezpieczeństwu na przeróżnych nawierzchniach. Miękkość uchwytu jest znacząca przy długookresowym używaniu kuli. Dobranie złego uchwytu powoduje zmęczenie i bolesność rąk, jak też wpływa na długość dystansu, jaki możemy komfortowo odbyć o kuli. Kule łokciowe z miękkim mocowaniem są wyraźnie wygodniejsze zwłaszcza przy przewlekłym użyciu. Wykonany z gumowego tworzywa łatwiej dostosowuje się do ręki, a ręka się nie ślizga.


Kolejne tematy

Chirurgia - bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych dziedzin medycyny

kłopoty
Dziennikarz: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chirurgia to zapewne jedna z najistotniejszych dziedzin medycyny. Dzieli się na cały szereg rozmaitych specjalności.


Rodzi się, więc pytanie: jakiej pomocy udziela poradnia chirurgiczna? Wszystko zależy od charakteru, danego ośrodka.


kule łokciowe
Dziennikarz: Stephanie |Anabelrose Photography|
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dobrze jest jeśli kształt uchwytu jest wyprofilowany, by zapewniać podparcie także kciukowi.


Cały uchwyt jest obszerniejszy co zezwala rozluźnić się palcom i daje wygodniejszą powierzchnię do oparcia dłoni. Dzięki temu podejściu dłoń mniej się męczy, a chodzenie o kuli staje się bardziej komfortowe.
2022-08-03 08:25:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.