Fototerapia, a więc leczenie za pomocą światła

Zauważasz u siebie zmniejszenie aktywności, kłopoty z koncentracją oraz porannym wstawaniem? Czujesz ciągły niepokój, dokucza Ci nadmierna senność? Nie obwiniaj się, ponieważ to wina klimatu w którym przyszło nam żyć. A dokładniej zbyt małej ilości promieni słonecznych.
światłoterapia
Dziennikarz: gωen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu może być nawet najważniejszym powodem powstawania depresji. Światło wpływa na sposób działania wielu struktur mózgowych, na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników oraz hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności.

Kolejne tematy

Nieagresywne postępowanie uznane we współczesnej medycynie

Kobieta u lekarza
Dziennikarz: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Medycyna również musi iść z duchem czasu. Nie powinno się stale badać i leczyć ludzi sposobami, które były skuteczne 10 albo i 20 lat temu. Dziś jest o wiele więcej opcji niż dawniej. Dlatego na przykład laparoskopia wrocław w tej miejscowości nikogo już nie dziwi.


Zważywszy na to, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niewystarczająca ilość światła słonecznego docierającego do nas w zimowych miesiącach, zasadniczym sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia (z użyciem specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych).

Wciąż masz znaczne problemy z wyszukaniem interesującej oferty? Nie przejmuj się - sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie zawiodą.

Opiera się ona na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia.

Jak przebiega zabieg naświetlania? Naświetlanie lampą do fototerapii jest bardzo wygodne gdyż można jej używać w warunkach domowych. Duże znaczenie ma odległość, w jakiej lampa do światłoterapii znajduje się od danej osoby - lampy do światłoterapii. Taka wiadomość musi być widoczna się na opakowaniu tudzież w instrukcji obsługi urządzenia. Pacjent zajmuje pozycję przed lampą w odległości około pół metra i słucha muzyki, pisze list albo rozwiązuje krzyżówkę, co pewien czas patrząc na światło. Fototerapia jest pomaga w 80 procentach przypadków i szybko przynosi efekty. Już po paru dniach naświetlania odczuwa się ulgę i poprawę nastroju, zmniejsza się również uczucie apatii i normuje się apetyt.

Światło może pomóc się zrelaksować, służyć odzyskaniu sił. Trzeba jedynie wiedzieć jaka barwę wybrać przy danej dolegliwości, ponieważ każda tkanka inaczej reaguje na kolor. Kolorem niebieskim – wzmocnimy koncentrację, czerwonym - dodamy sobie energii i wzmocnimy organizm. Żółty „zastąpi” nam promienie słoneczne: odpręży i uspokoi.
2022-01-07 07:32:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.