Korony, protezy, implanty – jak najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

Brak zębów to kłopot nie tylko estetyczny. Jak dowiedli brytyjscy badacze, osoby z niekompletnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa a także mają kłopoty z układem pokarmowym.


para
Dziennikarz: Yugank Singhal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Kiedyś ludzie wstydzili się wkładać okulary, gdyż po prostu były nieładne - dzisiaj na szczęście sytuacja totalnie się zmieniła

lekarzy
Dziennikarz: Moll
Na podstawie: Moll
W dzisiejszych czasach spora grupa ludzi nosi okulary i nie jest to już nic szokującego. Teraz nikt nie drwi z takich ludzi. Wobec tego bez oporów mogą wybrać się do optyka i kupić jakąś parę.


Dzisiaj zakup okularów nie jest już niczym dziwnym.


Tymczasem strata już jednego zęba może spowodować przemieszczenie oraz uszkodzenie innych. Należy systematycznie uzupełniać braki w uzębieniu. Które wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty - pozostałe informacje na stronie https://www.radom.centrumdemed.pl/implanty/ - zębów. Implant to sztucznie wykonany korzeń. Jest wykonany z tytanu, a więc metalu dosyć dobrze akceptowanego przez układ człowieka, dzięki temu prędko integruje się z kością i w przeciągu paru miesięcy zrasta się z nią na stałe.
implanty zębów
Dziennikarz: Richard
Na podstawie: http://www.flickr.com


Koronki zaś to dosyć prosta metoda na uzupełnienie ubytków oraz uszkodzeń zębów. Koronki możemy umocowywać na pozostałościach ząbka (jeżeli jest zdrowy). Poddaje się go wpierw szlifowaniu, a następnie nakleja na niego estetyczną koronkę, której odcień dobrany będzie do pozostałych ząbków. Z pomocą koron można także zabezpieczyć ząbek po leczeniu kanałowym czy też uchronić go przed złamaniem. Koronki można zakładać implanty - tanio implanty zębów łomża - zębów czy specjalnych protetycznych mostach (celem uzupełnienia większej liczby brakujących zębów). Mostek po dwóch stronach osadza się na zdrowych zębach lub implantach, a szczelinę po wyeliminowanych ząbkach wypełniają tzw. przęsła, które złożone są ze sztucznych ząbków.


Tradycyjne, wyjmowane protezy zupełne to z pewnością niezłe rozwiązanie pod względem ceny. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, zaś przyzwyczajenie się do nich wymaga jakiegoś czasu.
2018-09-21 07:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.