Jakie możliwości będą miały osoby, które z jakiejś przyczyny straciły swoje zęby a chcą odpowiednio wyglądać.

Nawet systematyczne dbanie o swoje zęby może ich nie uchronić od kłopotów z występowaniem próchnicy. Niestety w naszym społeczeństwie z higieną jamy ustnej nie zawsze jest najlepiej, a tym bardziej z regularnymi przeglądami u dentystów.


Diamentowa pielęgnacja z Sorayą
Dziennikarz: Soraya
Na podstawie: Soraya


Kolejne tematy

Korony, protezy, implanty – jak najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

implanty zębów
Dziennikarz: Richard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brak ząbków to problem nie jedynie estetyczny. Jak dowiedli brytyjscy badacze, osoby z niepełnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa oraz miewają problemy z układem trawiennym.


Gabinet stomatologiczny odwiedza się dopiero jak ząb będzie mocno bolał, a wtedy niekiedy jest już zbyt późno żeby go uratować. Wyrwanie zęba jest ostatecznością, lecz w niejednym przypadku po prostu nie będzie innej możliwości, na szczęście jest obecnie wiele sposobów na to, żeby powstały brak w jakiś sposób uzupełnić. Nowoczesna protetyka - (protetyka ursynów) wałbrzych może na przykład zaoferować rozmaite korony, które przytwierdza się do zębów z jednej i drugiej strony, przez co wstawiany element będzie miał dobry punkt umocowania.


alergie
Na podstawie: koncentratortlenu.eu


Znacznie bardziej kosztownym, ale też i skuteczniejszym sposobem będą implanty wałbrzych. Implanty są specjalnymi wkrętami, które się mocuje w kościach szczęki. To wszystko jest wykonywane w czasie chirurgicznego zabiegu, jeżeli wszystko się uda i nie wystąpią żadne komplikacje, to ich wytrzymałość może być taka sama jak naturalne korzenie. Do zrobienia implantów wykorzystuje się odpowiednie rodzaje materiałów, które są dobrze tolerowane przez nasze ciała i nie powodują alergicznych reakcji. Po założeniu implantów i wygojeniu ran można się zabrać za odbudowę brakujących zębów.


Na takim implancie implancie osadzić można pojedynczą koronę, ale może on też być bazą do tego, aby uzupełnić kilka braków, często w formie jednego dłuższego elementu.
2022-08-18 09:29:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.