Banki spermy – na jakiej zasadzie działają współcześnie takie instytucje oraz dlaczego zostały stworzone?

Niestety, nie każda osoba jest w stanie począć dziecko, z czym czasem nie umie się pogodzić. Pragnienie wychowywania potomstwa jest w ogromnej mierze uwarunkowane genetycznie, jednakże dla niektórych ludzi brak takiej możliwości jest prawdziwą traumą, dlatego na przestrzeni ostatnich lat wypracowano sporo sposobów na leczenie niepłodności. Niekiedy konieczne jest męskie nasienie.


Z tego względu, stworzony został bank spermy. Tego rodzaju banków pracuje współcześnie dużo więcej, dzięki czemu pary mają szansę na upragnionego potomka. Banki spermy są
Rodzice z niemowlakiem
Dziennikarz: Mirra Photography (Kristin Jona)
Na podstawie: http://www.flickr.com
alternatywą nie tylko dla par, które nie mogą mieć dzieci, ale także dla kobiet, które czują, że przyszedł czas na posiadanie potomka, ale nie mają partnera, z jakim chciałyby wychowywać dziecko. Dawca nasienia jest najczęściej osobą anonimową oraz przekazuje nasienie odpłatnie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że dzisiaj coraz częściej mówi się o potrzebie ujawniania osoby dawcy. Między innymi, w Wielkiej Brytanii nie działa anonimowość dawcy.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na to zagadnienie - poczytaj tu (http://www.stomatologiacichon.pl/endodonta-leczenie-kanalowe/) wszystko, co Cię ciekawi na ten temat.

Każdy mężczyzna, który decyduje się na zostanie dawcą nasienia jest osobą jawną, dlatego w razie choroby dziecka możliwe jest pozyskanie informacji na temat jego stanu zdrowia, co pozwala na przeprowadzenie wywiadu. W Polsce nadal dawcy mogą liczyć na anonimowość i osoby, które decydują się na skorzystanie z banku spermy muszą mieć to na względzie. Nie każdy mężczyzna może jednak oddawać własne nasienie.


Przeważnie, banki spermy przyjmują mężczyzn, którzy nie przekroczyli jeszcze 35 roku życia Powszechnym wymogiem jest oczywiście też brak chorób, na przykład genetycznych. Z danych banków wynika, że przeważnie zgłaszają się do nich mężczyźni studiujący, dla których jest to szansa na zarobienie dużych pieniędzy. Zdarza się, że za próbkę nasienia można otrzymać nawet 1200 złotych, co w polskich warunkach jest zachęcającym zastrzykiem gotówki.

Kliknij śmiało ten odnośnik i użyj linku (http://www.bioplanet.pl/zywnosc), żeby poznać większą ilość danych na omawiany tutaj temat - one też Cię zainteresują.Relatywną nowością są internetowe banki spermy, dzięki którym osoby oddające nasienie mogą umieszczać swoje ogłoszenia. Przeważnie, podawany jest także wiek, wzrost, kolor oczu oraz włosów lub wykształcenie, żeby prościej było wybrać rzeczywiście zadowalającego dawcę (kliknij w link gyncentrum). Dzisiaj banki spermy stają się dużo bardziej popularne, tym samym pojawia się szansa na posiadanie dziecka.
2021-08-08 08:24:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.