Krioterapia - kuracja zimnem, wspomaga w leczeniu bólu, można o nim zapomnieć

Krioterapia to terapia chłodem. Krioterapia bywa miejscowa lub ogólna - w kriokomorze. Kuracja chłodem pomaga zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia i odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, że krew zaczyna cyrkulować 4 razy szybciej aniżeli zwykle.
Krioterapia jest to metoda kuracji skuteczna w terapii chorób stawów (RZS) oraz mięśni i w terapii bólu.Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Na podstawie: pixabay.com


Krioterapia Wrocław, bo w taki sposób medycy mienią terapię bardzo niskimi temperaturami, wykorzystywana bywa z sukcesem od bardzo wielu lat. Krioterapia ogólna polega na oziębianiu całego organizmu w komorach kriogenicznych. Miejscowa krioterapia wykorzystuje sprzęty zakończone dyszą, jaka wygląda jak przewód odkurzacza - za jej pomocą schładza się wyselekcjonowane stawy, fragmenty skóry czy mięśnie. Krioterapia wykorzystuje naturalne reakcje organizmu na chłód. To zachowania obronne, jakie odnawiają równowagę działania całego organizmu. Wpierw dochodzi do gwałtownego zwężenia naczyń krwionośnych , bo w taki sposób organizm chroni się przed stratą ciepła. Krew płynie troszkę wolniej, natomiast oziębione tkanki są gorzej zaopatrywane w tlen jak też odżywcze składniki. Przemiana materii jest spowolniona. Trwa to tylko sekundę. Potem naczynka krwionośne poszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Organizm zaczyna się bronić.


Rehafit
Dziennikarz: Shama Kern
Na podstawie: http://www.flickr.com


Otaczające zimno działa na układ immunologiczny i hormonalny. Szybciej aniżeli w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, niesłychanie silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej cyrkulują substancje przeciwzapalne.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis botoks lubin, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które też będą ciekawe.

Osłabia się napięcie mięśni.


Stają się one w wyższym stopniu sprężyste, sprawniejsze jak też mogą wykonać większy wysiłek.
W czasie pobytu w komorze krew napływa przede wszystkim do miejsc, w których panuje za każdym razem stała temperatura, a więc do czaszki, jamy brzusznej, zaś u panów także do moszny. Reszta organizmu, przede wszystkim ręce jak też nogi, zwyczajnie stygnie.
2021-03-08 07:43:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.