Innowacyjna zabawa oparta na popularnych grach z serii escape room.

Osoba, aby poprawić swoje nastrój, kondycję a także aby rozjaśnić monotonnie dnia codziennego szuka rozrywki. Najpopularniejszymi rozrywkami z których użytkowali mieszkańcy to: kino, teatr oraz wszelkiego typu dyscypliny sportowe. Natomiast z czasem owego rodzaju gry mogą się znudzić.


Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue
Dziennikarz: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki
Stąd od wieków mieszkańcy szukali alternatywnych przyjemności. Niektóre są rozrywkami ekstremalnymi, jakie bardzo podnoszą stopień suprareniny w organizmie. A część jest rozrywkami bardzo flegmatycznymi, którym poddajemy się najczęściej w zaciszu własnego domu. Do takich przyjemności należą: czytanie książek, różnego typu robótki ręczne. Natomiast co do przyjemności tych bardziej ekstremalnych zaliczylibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee lub loty szybowcowe. Tymczasem, to także są przyjemności, które z upływem mogą się znudzić.

Dlatego powstały zabawy rodzaju escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze świadomie są uwięzieni w pokoju pełnym zagadek i łamigłówek. Ich zadaniem jest wyjść w danym czasie. Najczęściej czas na rozstrzygnięcie zadań w pomieszczeniu to 45 bądź 60 min. Eksodus z takiego pokoju to wbrew pozorom nie lada wyczyn. Jest to rozrywka w grupie, która wymaga od swoich graczy: dynamicznego rozumienia argumentów, spostrzegawczości i inwencji a także co najważniejsze dobrego planowania.

escape room
Dziennikarz: thornet_
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gra przeznaczona jest dla dorosłych, ale dodatkowo dla młodszych pod specjalną pieczą twórców pomieszczeń oraz rodziców mają możliwość zagrać. Pomieszczenia kreowane są w różnych stopniach trudności i różniej tematyce. Sugerowane są postaciami historycznymi - (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych domach - (schron, sejf bankowy) oraz zdarzeniami oraz sprawami rzeczywistymi - (bunt w więzieniu oraz operacja X). Rozrywka została zrobiona w taki sposób, aby bez współdziałania grupy wyjście z niej było prawie niemożliwe. Niezbędna jest wzajemna gra między wszystkimi uczestnikami.


Reasumując: innowacyjną możliwością dla obecnych przyjemności jest gra escape room, która powstała na podstawie gry komputerowej typu escape the room. Została ona przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Obecnie w Polsce ta rozrywka cieszy się stale, szybko wzrastającą popularnością. Grupy ludzi, jakie znużyły się do tej pory dostępnymi rozrywkami powinny spróbować alternatywy: escape room, jakie obecnie dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie:
2021-07-22 08:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.