Jakim sposobem wybielić uzębienie? Przewodnik

Śliczne, bieluśkie ząbki to jeden z najważniejszych atrybutów urody.


Jednak nie każdy się poszczycić naturalnie białymi zębami – ich odcień jest własnością osobniczą jak też stanowi wypadkową składu chemicznego tkanek twardych jak też stosunku ilościowego zawartych w nich związków wapnia oraz fosforu.


twarz
Dziennikarz: Sadasiv Swain
Na podstawie: http://www.flickr.com


Barwę zęba determinują także odcień, grubość jak też przezierność szkliwa, jak też kolor przeświecającej przez nie zębiny.

Przedstawiany tekst omawia bardzo zajmujące kwestie - jeśli chcesz przeczytać zbliżony materiał, zobacz bez wahania to omówienie (http://www.optyk-trejnowski.pl/soczewki).

Naturalny odcień ząbków oscyluje wokół odcieni białych, przez szaro – niebieskie po kremowe. Podlega modyfikacjom w czasie całego życia, natomiast najważniejsze czynniki modyfikujące barwę wyjściową ząbków to przebarwienia zewnątrzpochodne, dla przykładu kawa, herbatka wywołujące zażółcenie ząbków, palenie tytoniu powoduje rozpuszczanie smolistych substancji w ślinie oraz ich wnikanie w zagłębienia szkliwa.


Kolejne tematy

Asystor slim dopomoże nam uzyskać szczupłą sylwetkę

Alkoholizm
Dziennikarz: Rio Mare
Na podstawie: Rio Mare
Czasami okazuje się być tak, że samodzielne treningi oraz diety niewiele zaoferują, ponieważ własny organizm w drodze do szczupłej figury potrzebuje jeszcze wsparcia od środka.


Bielenie zębów jest to jedna z najbardziej spektakularnych jak też satysfakcjonujących procedur stosowanych w higienie jamy ustnej. Skutkuje bowiem znacznym efektem estetycznym, a przez to poprawia samopoczucie oraz samoocenę.

Gdy dowiadujesz się o zawierającej interesującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Metod wybielania jest wiele, począwszy od profesjonalnych sposobów przeprowadzanych wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, po sposoby domowe. Profesjonalne bielenie ząbków dotyczyć może tak ząbków martwych, jak także żywych. Poza zastosowaniem środka wybielającego, zwykle nadtlenku wodoru w dużych stężeniach, integralnymi elementami postępowania są między innymi lampy uzyskujące wysoką temperaturę względnie promieniowanie UV.


Preparaty bielące domowego użytku przeznaczone są do usuwania przebarwień wewnątrzpochodnych, będących konsekwencją kumulacji różnorodnych chromatoforów, zatem substancji barwnych, w obszarze zębiny. Jednym z tychże preparatów jest Biała Perła opinie o owym środku przeczytamy na internetowych forach.
2020-06-19 07:50:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.