planujemy wakacje

Dziennikarz: treasuresthouhast
W naszym kraju brakuje sporo, mimo to z pewnością nie pięknych zakątków. Chcąc wyjechać na weekend, trudno zdecydować, gdzie się skierować, gdyż gór u nas nie brakuje. Mieszkańcy Dolnego Śląska na błyskawiczne wyjazdy wybierają Karkonosze: nie ma problemu z tym, żeby zarezerwować noclegi w Szklarskiej zawsze jest tłoczna, ale tanio można wynająć wolny pokój także w ekskluzywnym pensjonacie.


Tatry jednak są po prostu monumentalne, więc ci, którzy nigdy nie dotarli do Zakopanego, muszą to szybko zmienić.

Dziennikarz: Dan Lundberg
Wyjątkowe Tatry
Podhale jest legendarne i niepowtarzalne. Każdy spotka tak typowego turystę krupówkowego, ale też miłośników wysokich gór. Niektórym kłopotem zdają się noclegi w Zakopanem naprawdę nie jest najtańsze, ale na przykład Olcza, czyli wsie góralskie tuż przy Zakopanem, zachęcają niskimi cenami i tradycyjnymi domkami. Gdy wyjazd ma być głównie relaksacyjny, warto wybrać się tam nie w sezonie, chociaż jak wiadomo, to ciepło wędrówki piesze|sprzyja wędrówkom

Weekend w Tatrach to bardzo mało, jednak wybierając mądrze jeden górski cel i miły relaks krupówki|na Krupówkach, można wykorzystać ten czas zdecydowanie najlepiej. Na szybko jesteśmy w stanie ujrzeć m.in Giewont i Gubałówkę. Fani górskich szlaków mogą wyruszyć nad Staw Gąsienicowy lub do Doliny Pięciu Stawów – przyjemny, letni lub jesienny dzień jest okazja poświęcić w całości oglądaniu wspaniałych pejzaży. Po powrocie można zatopić się w typowo turystycznej atmosferze i spróbować kwaśnicy w jednej z zakopiańskich karczm.

Dziennikarz: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Wyjątkowe Pieniny
Jeżeli dysponujemy nieco większą ilością czasu, trzeba koniecznie przeciągnąć swój wyjazd i zahaczyć o Pieniny. Czorsztyn, Niedzica i srebrzysty Dunajec – to punkty na trasie, które bezwarunkowo powinny pojawić się w planie wypadu. W tych stronach jeszcze łatwiej o noclegi w Szczawnicy jest idealną bazą wypadową.
Chmielno noclegi - więcej treści na ten temat -
Na podstawie: Eholiday.pl
Dziennikarz: Adrian
2021-02-19 07:39:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.