Dla kogo laserowa korekcja wad wzroku?

Wady wzroku można dziś eliminować z pomocą wszczepu soczewek lub lasera.


Laserowa korekcja wzroku bez wątpliwości wiedzie prym, tym bardziej, iż inne zabiegi mające na celu usunięcie wad refrakcji przeprowadzane są właściwie jedynie wtenczas, kiedy laser nie będzie w stanie przynieść poprawy.
kremy
Dziennikarz: Grupa Scanmed Multimedis
Na podstawie: Grupa Scanmed Multimedis


Jednym z ograniczeń będzie nasza data urodzenia. Do zabiegu laserowego zostać mogą zakwalifikowane jedynie osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat. Najlepszy jednakże okres będzie między 23 a 40 rokiem życia, bowiem wada jest już zazwyczaj stabilna, natomiast organizm na tyle młody, aby prędko poradzić sobie z gojeniem. Ponadto nie dotyczy nas jeszcze tzw. starczowzroczność, zatem rezultat będzie w wyższym stopniu zadowalający. Drugim czynnikiem determinującym możliwość poddania się zabiegowi będzie nasze zdrowie. Idealny kandydat musi być ogólnie zdrowy, w szczególności nie obarczony chorobami autoimmunologicznymi, z wyrównaną hormonalną gospodarką, wolny od aktywnych infekcji. Pani pragnąca poddać się zabiegowi laserem nie może być w ciąży ani również karmić piersią. Dobrze jest nie planować ciąży do 6 miesięcy po zabiegu.

Niedawno pojawiała się nowa, bardzo interesująca oferta - żeby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na ofertę (https://www.dentystakaniak.pl/o-praktyce/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Wykluczyć nas mogą także schorzenia oczu takie jak: jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki oraz skłonność do bliznowców i kolagenozy.


Laserem możemy korygować krótkowzroczność aż do -14 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii oraz astygmatyzm do 5 dioptrii. Gdy wada sferyczna i cylindryczna istnieją jednocześnie mogą być one usunięte zupełnie pod warunkiem, że nie przekraczają maksymalnej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad. Starczowzroczność spowodowana jest stratą możliwości akomodacji oczu. Pojawia się ona na ogół po 40 roku życia oraz zmusza nas do sięgnięcia po okulary do czytania.
Laserowa korekcja wzroku nie koryguje starczowzroczności, można natomiast w umotywowanych wypadkach wykonać zabieg jednego oka tworząc w ów sposób tzw. monowizję. Cena laserowej korekcji wzroku to około 2000-3000 złotych z jedno oko.
2022-05-19 07:33:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.