Od czego rozpocząć naukę gry na wiośle

Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi ludzie zwykle zaczynają od piosenek. Małe dzieci zwykle grają utwory do śpiewania, które znane są od lat nawet naszym dziadkowm czy też rodzicom. Piosenki te znajdują się w kanonie kawałków, które pojawiają się w śpiewnikach harcerskich i ogniskowych. Są to oczywiście piosenki bardzo proste, grane są na prostych podstawowych akordach, nawet w sytuacji gdy w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.


gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Takie podejście do nauki gry na instrumencie może oczywiście dawać możliwość pogrywania sobie na gitarze na ogniskach. W końcu posiądziemy umiejętność odtworzenia paru piosenek, najczęściej wszystkie z nich będziemy odgrywać w identyczny sposób, sprowadzając wszystkie do najprostszych chwytów i typowych dwóch, może trzech bić. Na pewno jednak nasze ucho nie uwrażliwi się na prawdziwe bogactwo muzyki, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszystkimi możliwymi ich przebiegami.

Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, powinien już na samym początku wyszukiwać sobie kawałki z różnych gatunków muzycznych. Dobrze jest też, żeby te utwory można bylo grać kilkoma technikami.

Czy chciałbyś zgłębić omawiany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne info (https://www.muzyka-bez-zaiks.pl/muzyka-w-hotelu/), które zaprezentowane zostały na tej stronie.

Często kilkakrotne przegranie piosenki lub utworu, który na początku uznaliśmy za niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Po pewnym czasie stwierdzimy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat rozrósł się o nowe przestrzenie.

gitara
Dziennikarz: Angela Quitoriano
Na podstawie: http://www.flickr.com
W młodym wieku oczywiście podstawową rolę w grze na gitarze odgrywją emocje. To one one sprawiają, że nasza chęć gry wzrasta.

Miałeś szansę przejrzeć tu dużo ciekawych postów, prawda? Równie moja strona www (https://www.eccoholiday.com/wakacje-samolotem/egipt/hurghada/jungle-aqua-park/) czeka na Ciebie pod podanym linkiem, a tam dużo detali.

Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a do tego jeśli jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Warto więc oprócz zwykłych banalnych piosenek uczyć się utworów muzyki klasycznej lub nawet mało skomplikowane standardy jazzowe. Najważniejszy jest jednak motor, serce, które emocje pobudzi, a tutaj oczywiście na starcie najwięcej dadzą nam piosenki mocne, rockowe.

Szukając odpowiednich tytułów na pewno należy przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy zespół Motorhead, albo Muse - . W tym ostatnim przypadku partie gitar zwykle wzbogacone są o efekty elektroniczne. Szukanie swojego własnego brzmienia może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.
2020-12-26 10:45:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.