Piłki do tenisa promowanych marek oraz ich rodzaje

Piłki do tenisa na pewno są istotnym elementem wyposażenia do tenisa, gdyż bez nich nie rozegrałby się przecież żaden mecz. Tak więc mimo tego, iż mogłoby się wydawać, iż piłka do tenisa jest mało znaczącym elementem, tak właściwie realizuje ona ogromnie ważką rolę. Kupując piłkę do tenisa wypada zwrócić baczną uwagę na parę niezwykle ważnych rzeczy, takich jak marka oraz rodzaj piłki do tenisa.


tenis
Dziennikarz: Tatiana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto wybierać piłki tenisowe dobrych marek, to znaczy znanych i cenionych wśród miłośników tenisa. Znani fabrykanci piłek tenisowych proponują towary wysokiej jakości, a to niesłychanie ważkie, by wyłoniona przez nas piłka do tenisa była wytrzymała, porządna i cechowała się dobrą wytrzymałością. Na rynku można odszukać przynajmniej kilku niezwykle dobrych fabrykantów sprzętu tenisowego, którzy oferują też najlepszej jakości piłki do tenisa.

Kolejną rzeczą, którą również powinno się wziąć pod uwagę kupując piłkę do tenisa jest jej typ oraz skonstruowanie. Powinno się wziąć pod uwagę też kilka innych parametrów. Na przykład piłka do tenisa powinna mieć jednolitą powierzchnię, natomiast szwy nie mogą posiadać zewnętrznych ściegów. Prócz tego waga piłki musi się wahać pomiędzy 56 i 59,4 gram. Co więcej wybierając piłkę do tenisa prawdopodobnie powinno się także zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, na którym dana piłka będzie użytkowana. Czytaj dalej: zdołamy wyróżnić piłki tenisowe sporządzone do gry na twardej nawierzchni czy też na cegle czy betonie. Każdy typ piłki przeznaczonej na inny typ nawierzchni cechuje się nieco innymi parametrami. Wybór odpowiedniej piłki do tenisa jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa na całą grę, oraz także na czerpanie z niej uciechy.


tenis
Dziennikarz: Harald Deischinger
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach piłki tenisowe możemy podzielić na dwie główne kategorie - piłki ciśnieniowe oraz bezciśnieniowe. Piłki ciśnieniowe są lżejsze i bardziej miękkie, dzięki nim dopuszczalne jest niesłychanie wyborne kontrolowanie gry, są one zalecane fachowcom. Natomiast piłki bezciśnieniowe charakteryzują się większą twardością, posiadają grubszy środek wskutek tego można je używać przez długi czas, jednakże kontrolowanie uderzenia jest w tym przypadku nieznacznie trudniejsze.
2021-10-11 07:27:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.