Podstawowe i opcjonalne narzędzia do jogi zapewniające wygodę

Joga w na terenie Europy oderwała się od jej filozoficznych korzeni i stała się ostatnimi czasy popularną dziedziną fitnessu. Cieszy dużym się wzięciem, gdyż stanowi połączenie technik relaksacyjnych i gimnastyki, pozwalających zatroszczyć się jednocześnie o ciało i ducha. Jeśli planujemy zacząć uprawianie tego specyficznego sportu, trzeba najpierw nabyć niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi
Dziennikarz: Rio
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszą rzeczą jaką należy kupić jest mata joga nie jest możliwa bez tego przedmiotu. Zdecydowaną większość głównych pozycji wykonujemy bowiem na podłodze. Mata do jogi musi być więc wytrzymała, przyczepna i mieć odpowiednią grubość. Delikatne, cienkie maty są bardzo źle oceniane przez uczestników zajęć jogi - sprawdź co może ci zaproponować: sklep z artykułami do uprawiania yogi. Polecana grubość, w której je dostaniemy to 4,5 mm. Zaleca się unikać cieńszych produktów, bowiem nie zapewnią wymaganego komfortu i szybko się niszczą. Jeżeli ćwiczymy poza domem szczególnie praktyczne stanie się podręczne nosidło na matę. To bardzo estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Szczególnie godne polecenia będą artykuły wykonane w sporej mierze z poliestru wyprodukowanego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda otrzymywania tworzywa, z którego są zrobione, jest szczególnie przyjazna planecie. Drugim podstawowym narzędziem jest cylindryczny wałek używany najczęściej do pozycji relaksowych. Dla nieco bardziej wdrożonych w temat zwolenników jogi szczególnie zalecany jest specjalistyczny pas umożliwiający stosowanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających relaks dla kręgosłupa. Trzeba go przymocować na drążku lub drabince - . Robi się to przy pomocy karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych preferencji.


Kolejne tematy

Najlepsze pomysły na łatwe i tanie pichcenie w naszej kuchni

Jak polubić gotowanie?
Dziennikarz: ZM Pekpol
Na podstawie: ZM Pekpol
Gotowanie jest sztuką. Dla niektórych wręcz jest to sztuczka magiczna, której całymi latami nie umieją zgłębić. Niemniej jednak warto doskonalić się w tej dziedzinie, choćby w niewielkim jej fragmencie, gdyż nic nie da takiej satysfakcji jak samodzielnie przyrządzone oraz pięknie zaserwowane danie, sporządzone ze świeżych i naturalnych składników. Dziś na rynku dostać można praktycznie każdy rodzaj sprzętu potrzebnego w kuchni, aby robienie potrawy było błyskawiczne i proste.

joga
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Zakupując akcesoria do jogi powinniśmy pamiętać, że niezbędna jest wysokiej jakości mata joga i wygoda jej uprawiania w dużej mierze zależy właśnie od tego wyboru. W trakcie zakupów nie powinniśmy zapominać, że mata do jogi musi być wyprodukowana przez wypróbowanego i znanego wytwórcy. Nawet gdy przeznaczymy na jej kupno większą sumę pieniędzy, taki zakup na pewno się opłaci na długi czas. Inne narzędzia jak np. pokrowce bądź plecaki na matę są przydatne, ale nie są niezbędne. Ich opcjonalny zakup na pewno ułatwi wiele czynności.
2021-02-26 07:46:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.