Najlepsze uzdrowiska w naszym pięknym kraju

Ciechocinek to miejscowość i gmina w województwie kujawsko-pomorskim. Położony jest na Kujawach, w powiecie aleksandrowskim. Miejscowość ta położona jest jest w Kotlinie Toruńskiej, w szerokiej kotlinie Wisły, na lewym jej brzegu. Jest to jedno z najdawniejszych miast na Kujawach. Pierwsze wzmianki o miejscowości datowane są na rok 1065.


Wody solankowe
Dziennikarz: David Skinner
Na podstawie: http://www.flickr.com
W 1791 zamyślano zbudować w tej okolicy warzelnie soli, gdyż na obszarze Ciechocinka odkryto wtedy solanki. Z roku 1828 pochodzi pierwsza wzmianka o zdrowotnym działaniu miejscowych źródeł. Pierwsze ablucje miały się odbywać w leciwej oberży folwarcznej na Bema. Przyspieszyło to rozwój tej miejscowości.

Zaciekawił Cię ten opis? Wejdź więc do następnego artykułu i czytaj przychodnia ostrołęka dużo o intrygujących Cię sprawach.

Dnia 4 lutego roku 1919 Ciechocinek pozyskał prawa miejskie. Ciechocinek był ważnym uzdrowiskiem w Królestwie Polskim w XIX wieku. Najogromniejszym kłopotem Ciechocinka były powodzie w 70-tych latach XX w., w owym czasie postawiono tu wodną elektrownią która pełni także funkcje zbiornika retencyjnego.

Ciechocinek w dalszym ciągu jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W miejscowości praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się w tym miejscu m.in. lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, hotele, bistra, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń skwerów, kwietników i kobierców kwiatowych. Podstawą rozwoju są wody lecznicze, między innymi: bromkowe i jodkowe, które to pochodzą z licznych na tym terytorium zdrojów solankowych. Kuruje się w tej okolicy choroby organów ruchu, gośćcowe, ortopedyczno-urazowe, układu krążenia, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa.

seniorzy
Dziennikarz: Monika Kulej
Na podstawie: BAREL POLAND
W tym celu stosuje się niemało zabiegów, m.in. kąpiele siarkowe, bandażowania borowinowe, balneoterapie (irygacja, kuracja pitna), gimnastykę oraz masaże. Jeżeli zatem zamierzasz podróż do sanatorium Ciechocinek - url - może być strzałem w dziesiątkę.

Jeśli jesteś otwarty na świeże informacje na przedstawiane zagadnienia, to przenieś się do serwisu (http://www.vetan.wroclaw.pl/kontakt), a odnajdziesz tam ważne wiadomości, które okażą się niezwykle użyteczne.

Znajdują się tu sanatoria: "Wrzos", "Krystynka", "Łączność", oraz Biuro Turystyczne Rejs. Ciechocinek jest też znakomitym punktem na wczasy czy też niedzielne wypady z rodzinką, gdyż znajduje się w tym miejscu rozbudowana baza hotelowa. Przystępne położenie przy drodze A1 czyni Ciechocinek swobodnie dostępnym miejscem do relaksu weekendowego dla mieszkańców Łodzi, Gdańska bądź Stolicy.
2020-06-27 08:05:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.