Jak zrobić dodatkowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy?

W młodości oraz w dorosłym życiu często bierzemy udział w warsztatach BHP i przygotowaniu zawodowym, czasem również w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Lecz czy gdyby spotkała nas sytuacja, w której moglibyśmy komuś w taki sposób pomóc, czy bylibyśmy gotowi, aby sprawdzić posiadaną wiedzę?

akcja ratunkowa
Dziennikarz: ER24 EMS (Pty) Ltd.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, iż rozmaite nieoczekiwane wypadki przydarzają się każdego dnia.

Czy Twoim zdaniem ten artykuł posiada pożyteczne dane? Jeśli tak, to zobacz również pomocne źródła, które są niezwykle pasjonujące.

Zwykle jesteśmy przekonani, że dzieją się gdzieś daleko od nas – słyszymy o nich w wiadomościach, czytamy w prasie albo w internecie. Lecz możemy być zdania, że to nas nie dotyczy. Ale czy jesteśmy świadomi tego, że i my możemy ulec wypadkowi i że w nagłym przypadku być może pomoże nam ktoś z domowników lub ktoś całkiem nieznany choćby na chodniku albo na stacji benzynowej? I na odwrót – możliwe jest, że i nam zdarzy się, że będziemy mogli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. () Przede wszystkim dobrze jest uczyć już najmłodszych, by w razie konieczności zareagowali odpowiednio i wykazali się odwagą, by natychmiast zadziałać a potem zadzwonić po pomoc a nie wystraszyć się i nie wiedzieć, co robić.

Czy ten tekst spodobał Ci się tak bardzo, że masz ochotę zaznajomić się z kolejnym? To świetnie. Zatem tu kliknij i sprawdź (http://www.najlepszapsychoterapia.com/katowice/leczenie-dda) sporo informacji.

Warto więc zadbać o to, by wszyscy potrafili właściwie postąpić w groźnych przypadkach. Ważne jest, żeby maluchy potrafiły udzielić podstawowej pomocy i aby potrafiły wstukać numer alarmowy, wyrecytować swój adres domowy, aby potrafiły podyktować telefon kontaktowy i wiedziały, czy mieszkańcy chorują na jakieś dolegliwości i które zachowania uchodzą za nietypowe.

defibrylator
Dziennikarz: Bernhard Wintersperger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy osobach dorosłych dobrze byłoby gdyby w miejscu pracy regularnie powtarzano zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, żeby wyrobić sobie i utrwalić pewne sposoby działania (na przykład resuscytacja i posługiwanie się urządzeniem takim jak defibrylator AED) ( na dowiesz się na ). Ponieważ stwierdzono, że szybkie zastosowanie defibrylatora zwiększa odsetek przeżyć, kiedy pracujemy w wielopiętrowym budynku, warto wiedzieć, gdzie można znaleźć defibrylator AED.

Jeśli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy nie zostało przeprowadzone, a bardzo zależy nam na umiejętnościach praktycznych, możemy udać się do centrum kryzysowego czy na komisariat straży miejskiej w konkretnym mieście i poprosić o pokazanie podstaw.
2019-09-01 19:18:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.