Co ma do zaoferowania Kraków zwiedzającym? Z pewnością nietuzinkowe zabytki, lecz jednocześnie coś ponadto

Dla gości, którzy odwiedzają Kraków, Rynek Główny jest miejscem niezwykle istotnym. To przy nim wznoszą się te budowle, jakie koniecznie musimy zobaczyć w czasie zwiedzania tego miasta.

To właśnie koło Rynku Głównego oczekują na nas Sukiennice a także znany Kościół Mariacki. To tu możemy podziwiać znany pomnik Adama Mickiewicza i delektować się widokiem Wieży Ratuszowej – jedynym wspomnieniu po dawnej siedzibie władz miejskich.

Kraków - rynek
Uwagę przyciągają także kościoły św. Wojciecha oraz św. Barbary, którym też warto poświęcić nieco więcej zainteresowania. To mniej poznane, ale bardzo ciekawe zabytki, z których Kraków może być dumny. Ich zwiedzanie to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić program swojej wycieczki po mieście i ujrzeć jego najciekawsze budowle – w tym i te na pewno mniej popularne wśród turystów masowo przyjeżdżających do Krakowa.

Przy Rynku Głównym czekają również na nas liczne kamienice z różnorodnych okresów historycznych oraz służące kiedyś najbogatszym mieszczanom pałace. Słynny Pałac Pod Baranami lub Pałac Pod Krzysztofory to dwa najbardziej ciekawe przykłady, na jakie koniecznie trzeba zwrócić uwagę w okresie wycieczki po Starym Mieście. Krakowska starówka może się także pochwalić pięknymi kamieniczkami. Wiele z nich zachęca swymi historycznymi wnętrzami tych turystów, dla jakich noclegi w miejscach urządzanych w obiektach sprzed wieków są wielką atrakcją. W okolicach Rynku Głównego na brak obiektów tego typu narzekać nie powinniśmy. To dzięki nim zaplanowanie wycieczki po dawnej stolicy Polski staje się bardziej łatwiejszym zadaniem.

Centrum handlowe
Dziennikarz: Random Retail
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla ciekawych dzisiejszych rozrywek Kraków też gwarantuje wiele atrakcji. Zwłaszcza centrum handlowe Kraków oferuje raj dla kochających zakupy. Kraków bowiem to miejsce typowo historyczne, zabytkowe, lecz także coraz bardziej współczesne (galerie handlowe Kraków). Choć czuć w nim ducha przeszłości, to jednak współczesność wkracza tu powolutku, a widać to chociażby po takim miejscach, jak różne centra handlowe. Stąd więc przebywając w Krakowie korzystnie poza zwiedzaniem zabytków, zobaczyć współczesne świątynie konsumpcjonizmu, czyli wielkie centra handlowe. Na pewno w wielu miastach wyglądają podobnie, ale jednak każde miasto ma jakieś wyjątkowe sklepy, często zaaranżowane w starych przestrzeniach.
2020-12-09 09:45:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.