Pragnąc złączyć aktywność fizyczną i kontakt z przyrodą, wszystko to zaoferuje Ci stajnia w Warszawie!

Prędkie tempo życia, wieczny brak czasu dla siebie i dla bliskich jest rosnącym problemem dzisiejszego świata. Naukowcy wykazali, że wiele chorób cywilizacyjnych pochodzi bezpośrednio ze stresu i braku kontaktu z przyrodą. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu dobrej formy, koniecznie zainteresuj się aktywnością na świeżym powietrzu.
koń
Na podstawie: flickr.com
Rozwiązaniem wartym uwagi jest jeździectwo. Zbawienne działanie koni na człowieka było znane już w starożytności. Ta niezastąpiona forma aktywności fizycznej cechuje się szczególnie pokaźnym wachlarzem działania. Wykazano, że osoby uprawiające jeździectwo znacznie skorygowały postawę ciała, udoskonaliły swoją koordynację ruchową oraz równowagę.

Kolejne tematy

Poszukujesz ciekawej aktywności na wiosnę? – postaw na tenisa

tenis
Dziennikarz: Victor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zbliża się wiosna i musimy zadbać o to, by przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, żeby zregenerować nasz organizm, uodpornić go i poprawić tym samym własne samopoczucie. Jakiego typu aktywności wybrać, by zarazem zadbać o organizm, jak i jednocześnie spędzić jak najlepiej czas? Dobrym pomysłem jest między innymi gra w tenisa, która jest popularną grą i doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, niezależnie od wieku czy płci.


Niezwykle korzystny wpływ na organizm ma również sam kontakt ze zwierzęciem, czego potwierdzeniem jest skuteczność hipoterapii. Płynne ruchy, będące rezultatem współpracy człowieka i sprawdzajkonia dają poczucie niezwykłej harmonii, uspakajając zszarpane nerwy i pozwalając odzyskać wewnętrzny spokój, co z kolei umożliwia złagodzenie różnych nerwic czy też delikatnych stanów depresyjnych. Kto powinien zainteresować się jeździectwem? Każdy, komu zależy na utrzymaniu równowagi ciała i ducha.


jeździectwo
Dziennikarz: Jack_IOM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sportowe obozy jeździeckie oferują szeroki zakres aktywności, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogą może dobrać odpowiednią dyscyplinę niezależnie od wieku, predyspozycji czy umiejętności, w związku z czym są świetną propozycją dla rodzin, pragnących aktywnie spędzać wspólny czas. Posiadanie prywatnego konia wiąże się ze sporymi wydatkami. Składa się na to nie tyko zakup zwierzęcia, należy pamiętać również o stajni, konieczności nabycia odpowiedniego sprzętu, codziennej pielęgnacji i stałej opiece weterynaryjnej, czego koszt może sięgać nawet 30 tysięcy złotych rocznie.

Sportowe obozy jeździeckie są alternatywą dla ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego konia - tutaj dowiesz się więcej. Jest to fantastyczna propozycją dla wszystkich, nie tylko dla pasjonatów koni, dzięki czemu cieszy się niemalejącą popularnością wśród dzieci i młodzieży spragnionej kontaktu ze zwierzętami. Wykwalifikowana kadra trenerów i wychowawców sprawia, że sportowe obozy jeździeckie będą dobrą propozycją dla wszystkich chcących rozszerzyć swoje zdolności jak i rozbudzić w sobie nową pasję, nie nadwyrężając zbytnio domowego budżetu.
2021-12-01 07:07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.