Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, iż dobrze w niego zainwestować? W jakim wieku należy zacząć go nosić?

Aparat ortodontyczny pomaga w uzyskaniu ładnego zgryzu. Oczywiście to bardzo ważne, gdyż proste zęby to nie tylko piękny uśmiech, lecz również łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej i bardziej skuteczne zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat ortodontyczny nie musi kojarzyć się z przykrą koniecznością, dziś już bardziej utożsamia się go z modą. Za sprawą tej metody możemy wyprostować zęby, wyleczyć wady zgryzu oraz nierzadko kompleksy.

zdrowy uśmiech
Dziennikarz: BP
Na podstawie: BP
Aparaty na zęby noszą dzieci oraz dorośli, zaś pośród młodzieży cieszą się one obecnie coraz większą popularnością. Dlatego też srebrne albo przezroczyste klamry na zębach nikogo już jakoś nie dziwią. Zastępowanie zębów mlecznych stałymi zajmuje parę lat. Powoli zmienia się również kształt szczęki i żuchwy. Jak rodzice dostrzegą, iż mleczaki rosną krzywo, to powinni pójść do ortopedy. Dzieciom między czwartym a dwunastym rokiem życia najczęściej poleca się aparaty zakładane na przykład na noc.

Odwiedź naszą następną stronę. Tam opublikowaliśmy frapujące informacje. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeżeli wątki się spodobają.Kolejne tematy

W jaki sposób prawidłowo należy dbać o stan zębów, czemu przeglądy kontrolne u stomatologa mają takie znaczenie?

dentysta
Dziennikarz: AF GlobalStrike
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kłopoty z próchnicą bardzo często występują, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Przede wszystkim ogromny wpływ na stan zębów będzie miała nieodpowiednia dieta. Jeżeli ktoś zamiast owoców i warzyw będzie wybierał gazowane napoje lub słodycze, to trudno się dziwić, że zaczynają mu się robić ubytki. Jest to w szczególności powszechne w przypadku małych dzieci, które już chcą samodzielnie używać szczoteczek, lecz równocześnie nie zawsze odpowiednio szczotkują zęby.


Noszenie ich wpływa na to, że zęby wychylają się w odpowiednim kierunku, szczęki dość dobrze się rozrastają, dzięki temu możliwe jest przygotowanie miejsca dla zębów stałych. O tym jednak, czy leczenie będzie efektywne i zakończy na noszeniu tego typu aparatu zadecyduje wiele czynników, najbardziej istotna jednakowoż wydaje się współpraca dziecka i rodziców z lekarzem. Opiekunowie najlepiej jak są przekonani, że aparat pomoże uniknąć bardziej poważnych kłopotów. Ich rola odnosi się do pilnowania, żeby dziecko nosiło aparat przez chociażby cztery godziny dziennie i zakładało go także na noc. Takie jednak leczenie wymaga ogromnej cierpliwości, gdyż może potrwać to od kilku do kilkunastu lat. Należy jednocześnie przypilnować terminów wizyt kontrolnych, by sprawdzać postępy leczenia oraz w odpowiednim czasie wymienić aparat na nowy - większy albo szerszy.

Pasjonuje Cię tego rodzaju problematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję podobnych postów, ponieważ one zapewne również są godne Twojego zainteresowania.


zdrowy uśmiech - aparat ortodontyczny
Dziennikarz: Nova
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla dzieci aparat stały - wybiera się dopiero w takiej sytuacji, jak mają już całe uzębienie, natomiast u dorosłych możemy to zrobić niezależnie od wieku, więc nawet po przekroczeniu czterdziestki czy pięćdziesiątki. Jest jednak tak, iż u starszych osób sam aparat nie wystarcza, ponieważ wada zgryzu może być spowodowana wadliwą budową szczęki lub żuchwy. W tej sytuacji niezbędna jest interwencja chirurga, jaki prawidłowo, lecz operacyjnie, ustawi je we właściwym położeniu. Najlepiej wybrać najlepszego specjalistę, w większych ośrodkach miejskich może być z tym kłopot, bo oferta jest dość znaczna, zaś w bardziej małych, jak w Tomaszowie Mazowieckim jest paru sprawdzonych specjalistów, z jakich usług warto skorzystać.
2020-01-17 07:42:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.