W jaki sposób radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to kłopot wielu kobiet. Niestety jedynie wyjątki idą do lekarza, ponieważ krępują się wskazanej dolegliwości, mimo że można sobie z nią poradzić. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto przeważnie trudzi się z tym niedomaganiem. To zwykle kobiety po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci pięknej, najczęściej po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Dziennikarz: Biomed
Na podstawie: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłową pracę dolnych dróg moczowych mocz wydobywa się w niespodziewanych sytuacjach, np. podczas kichania czy większego wysiłku fizycznego.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeczytać ten tekst. Jeżeli czujesz chęć na nowe, to naciśnij odnośnik i przenieś się do następnej witryny.

Jest to niezwykle kłopotliwe, toteż jeśli również twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie dobrze jest zapoczątkować jak najwcześniej, aby zażenowanie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (pomoc przy problemach intymnych na Gdy zdecydujemy się udać do lekarza, ten musi zalecić nam właściwe badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo zaawansowana w naszym przypadku jest przedstawiana dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są przyjemne, jednakże warto jest się im poddać, aby wdrożyć niezbędne leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, by przywrócić sprawność mięśni, jakie osłabły oraz ponownie móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po paru tygodniach można zaobserwować pożądane efekty. Jeśli nie przynoszą zadowalających rezultatów, potrzebne będzie leczenie farmakologiczne.


Kolejne tematy

Jakie są współcześnie przesłanki do operacji plastycznej warg sromowych?

Kobiety
Dziennikarz: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Operacje plastyczne nie są aktualnie czymś rzadkim. Wiele osób podejmuje o nich decyzję. dawniej jedynie gwiazdy je robiły. W tej chwili każdy obywatel może i wielu chce się na nie ponęcić.

Choroba nie śpi
Dziennikarz: Tempur
Na podstawie: Tempur
Lekarstwa trzeba przyjmować podług zaleceń lekarza, a ich celem jest wzmocnienie cewki moczowej.

Czyżby komentarze z serwisu (https://theomarvee.com/) były o tyle inspirujące, że masz chęć zostawić własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas wielka radość.

Przy pomocy medykamentów zrobi się sprężysta i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym wypadku konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy mają na nowo we właściwym miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety trzeba mieć świadomość, że operacja nie zawsze daje zapomnieć o chorobie. U 30% kobiet nie przynosi efektów, jakich oczekują, dlatego wymagane jest kontynuowanie leczenia farmaceutycznego.
Na koniec należy dodać, że nieodzowne są także inne działania, m.in. rzucenie palenia, troszczenie się o odpowiednią wagę, ponieważ każdy nadprogramowy kilogram uciska drogi moczowe. Warto też zrezygnować z pokarmów, jakie mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, owoce cytrusowe oraz ostre przyprawy.
2021-02-20 07:43:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.