Chcesz nauczyć się gry w w tenisa? Przeczytaj porady, jak wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawieniem zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Niewątpliwie wpływa na naszą kondycję, ale też dzięki uwalnianym w czasie wysiłku endorfinom sprawia, że chce nam się żyć, jesteśmy zadowoleni i chętnie podejmujemy codzienne wyzwania. Warto jest uprawiać każdy sport, a jednym z wyjątkowo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, pozwala się zmęczyć i wiąże się z dużą satysfakcją, zwłaszcza jeśli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się właściwa rakieta. Jak wybrać najlepszą rakietę dla siebie?

gra w tenisa
Dziennikarz: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście, niezbędny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie kupujmy niesprawdzonych rakiet, jakie rozpadną się po pierwszej rozgrywce, a my tylko niepotrzebnie roztrwonimy gotówkę. Najlepiej jest od początku zdecydować się na dobrą markę, by cieszyć się trwałością i dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością istotne są także określone atrybuty rakiety, np. jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem muszą wybierać lekkie S-ki bądź nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, decydować się na następne o wadze M lub L. Poza tym elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Właściwy uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie bez problemu zmieścić się palec wskazujący drugiej ręki (to jakieś 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 albo 4, lecz osobom z dłuższymi palcami potrzebny będzie wyższy numer (więcej o autorze).

Jeśli problematyka, która została przedstawiona w tym artykule jest warta Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Co więcej każdy tenisista kupujący rakietę powinien sprawdzić wielkość główki, od jakiej zależy czy wygodnie będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież bądź osoby początkujące powinny wybierać większą główkę, dzięki temu łatwiej będzie im przebić piłkę na drugą stronę kortu. Później będzie czas na bardziej profesjonalne rakiety, gdy już nabierzemy trochę umiejętności i gra zacznie nabierać coraz więcej emocji.

Więcej produktów: .

Kolejne tematy

Polski tenis

Odzież sportowa
Dziennikarz: Adidas
Na podstawie: Adidas
Które sporty są ukochane przez Polaków? Na pewno futbol, pomimo tego, że nasi piłkarze słabo wypadli w czasie Euro 2012. Na drugiej pozycji znajdują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego najlepszych turniejów były oglądane przez miliony Polaków. To znana tendencja, że sukcesy w danej dyscyplinie przynoszą zainteresowanie nią szerszej widowni. Analogicznie wygląda tenis live.


Jeśli nie mamy pewności czy prawidłowo wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który pracuje w sklepie. Powinien posiadać stosowną wiedzę i udzielić nam użytecznych wskazówek, jak również wybrać model, który umożliwi nam przyjemną grę. Później pozostaje nam już wyłącznie wyszukać partnera i możemy grać w tenisa. Nie zrażajmy się niełatwymi początkami, które każdemu mogą się przytrafić - z czasem będzie już tylko lepiej.
2021-02-27 07:45:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.