Bolączka wielu kobiet, czyli mieć szczuplejsze ciało? Czy jest to problematyczne? Co robić, aby schudnąć, ale nie stracić zdrowia?

Faktem jest że, w teraz jest dostępnych wiele interesujących diet. Te najbardziej ekstremalne bazują na przykład na utracie wody, jednak po nich organizm bardzo szybko powraca do dawnej wagi. Posiadają one więc sens tylko w przypadku, kiedy w ciągu krótkiego czasu musisz utracić kilka centymetrów w pasie.


równowaga
Dziennikarz: Thalac
Na podstawie: Thalac
To jednak wyjątek, gdyż stosowane na dłuższą metę wywołują w twoim ciele więcej złego niż dobrego. Tak zwany efekt jo-jo sprawia, że coraz szybciej i bardziej zwiększasz swoją masę,z kolei okresy postu jedynie zatrzymują przemianę materii. W ten sposób następne próby dają coraz gorsze efekty.

W jaki sposób więc chudnąc mądrze, by nasza idealna waga nie była związana z problemami ze zdrowiem? Po pierwsze, nie nastawiajmy się, że jak błyskawicznie stracimy zbędne kilogramy to będzie to korzystne dla naszego zdrowia. Chudnąć należy bez pośpiechu. Wszystko trzeba rozpisać na długi czas. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będą miesiące, że nasza waga stanie w miejscu. Naukowcy dowiedli, że jedzenie takich samych produktów rozplanowanych na kilka porcji powoduje rozmaite efekty. Na przykład, dwa posiłki w ciągu dnia może prowadzić do przytycia, zaś w pięciu posiłkach do utraty wagi. Z czego to wynika?

Szczupła sylwetka, dieta
Dziennikarz: Dmitry Sunagatov
Na podstawie: Fotolia.com
Zwyczajnie twój organizm nawykły od wieków do momentów głodówki stara się robić zapasy na gorsze godziny. Te zapasy trafiają właśnie w tłuszczyku. Stąd więc dwa posiłki dzienne, to sygnał dla organizmu, że zapasy jedzenia się kończą, więc czas przygotować się na czas głodu. Zaś kiedy jesz niewielkie porcje cztery-pięć razy dziennie twoje ciało rozumie, że jedzenia nie zabraknie, więc całą energię można pożytkować na aktualne potrzeby. Wiele kobiet również ma problem ze zbyt grubymi udami, więc jak schudnąć z ud? To bardzo proste,istotne są trzy kroki. Po pierwsze, poświęć trzydzieści minut dziennie na ćwiczenie ud. Najlepiej zdecydować się na wybraną| godzinę, o której zawsze będziesz praktykować ćwiczenia.

Ten artykuł wydał Ci się interesujący? Masz chęć na więcej wątki? Zatem nie zwlekaj i klikaj wyjazdy integracyjne dla firm w ten link.

Znajdź wskazówki na stronie -


W następnym kroku warto kilkanaście razy w tygodniu użyć skakanki. Tego rodzaju skakanie to nie tylko dobry sposób na chude uda, to też dobry sposób na rozgrzewkę. Należy pamiętać, żeby skakać na ugiętych kolanach. Ostatni krok zależy od ciebie, bo możesz w tym celu biegać, pływać jeździć na rowerze lub spacerować.
2021-12-22 13:36:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.