Poważny problem z poruszaniem ręką – kiedy należy zgłosić się do neurologa?

Człowiek dwudziestego pierwszego wieku tak mocno odsunął się od natury i na co dzień bagatelizuje tak wiele znaków wysyłanych przez ciało, że zdarza się, że reaguje dopiero na ból wywołany chorobą lub uszkodzeniem ciała, a nie stara się zapobiegać jego wystąpieniu. Jeśli zdarzają nam się problemy z przytrzymaniem w dłoni filiżanki albo długopisu, jeśli dokucza nam silny ból, wrażenie ciągnięcia czy mrowienia dłoni i wraca on szczególnie w nocy, warto poczytać trochę o tym, czym jest zespół cieśni nadgarstka i niezwłocznie umówić się do doktora, który pomoże zdiagnozować naszą chorobę i zaproponuje stosowne leczenie.


chirurg
Dziennikarz: Phalinn Ooi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej po zdiagnozowaniu choroby podejmuje się trzy kroki, uzależnione od stopnia rozwoju choroby: rehabilitacja, zastrzyki i zabieg operacyjny. Jeśli zespół cieśni nadgarstka nie jest zaawansowany, leczenie rozpoczyna się od rehabilitacji - Artemed. Przede wszystkim należy rzadko używać chorej ręki, nie wspominając o jej przeciążaniu. Warto wybrać fizykoterapię lub terapię manualną (neuromobilizację).

Czy byłeś uradowany z tematu tego postu? Jeżeli tak, to podaję również mój link (http://www.komora-hiperbaryczna.eu/fizjoterapia-rehabilitacja/) do kolejnej witryny. Zachęcam!

Jeśli okaże się nieskuteczna albo jeśli specjalista uzna, że należy wspomóc leczenie, przepisuje zastrzyki.

chirurg
Dziennikarz: KoiQuestion
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej sytuacji aplikuje się najczęściej witaminę B6 albo leki o działaniu przeciwzapalnym. Jeżeli efekty nie są zadowalające, trzeba sięgnąć po inwazyjną, ale najskuteczniejszą metodę – operację. Operacja polega na podcięciu nerwu pośrodkowego, idącego przez rękę do łokcia. Zaufajmy neurologowi, który wskaże stopień naruszenia nerwów według sześciostopniowej skali i zakwalifikuje nas na terapię albo zabieg operacyjny. Jeżeli zostaniemy zakwalifikowani na najwyższy stopień, zabieg bywa nieunikniony. Przy niższych powinna zdać egzamin kilkumiesięczna rehabilitacja reha kompleks i odciążenie dłoni.


Zespół cieśni nadgarstka zwykle bywa chorobą zawodową sekretarek czy informatyków, ale okazuje się, że nie tylko osoby wykonujące te zawody są głównie narażone na dolegliwości związane z wielogodzinnym trzymaniem dłoni w konkretnej pozycji. W grupie ryzyka są także sportowcy (na przykład gracze w tenisa), policjanci a nawet krawcy, ze względu na ustawienie dłoni. Bądźmy świadomi tego, że higiena pracy pozwoli ograniczyć problemy, ale nie wyeliminuje ich całkowicie. Zwracajmy również szczególną uwagę na sygnały wysyłane przez nasze ciało, żeby móc zrobić ruch w odpowiednim momencie szczegóły .
2020-04-12 07:46:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.