Trening kulturysty podczas lata – o czym warto pamiętać, aby ćwiczenia były jak najefektywniejsze?

Wielu młodych ludzi, szczególnie płci męskiej, traktuje kulturystykę jako styl życia, nie zaś sport, jaki uprawiają jako swe hobby. Ćwiczeniom podporządkowany jest cały plan dzienny, gdyż zależy im na dobrym zdrowiu, świetnej kondycji i jak najbardziej – na wyglądzie.
trening siłowy
Dziennikarz: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawowym celem kulturystyki jest albowiem tworzenie umięśnionej, a równocześnie proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą zmieniać się zależnie od pory roku.

W związku z powyższym – w jaki sposób ćwiczyć, kiedy przychodzi lato?

Przede wszystkim w czasie lata możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie tylko w zamkniętej siłowni. Cieplejsza pogoda znakomicie działa na samopoczucie, gdyż nasze organizmy są bardziej dotlenione i mamy więcej energii, aby się ruszać. Dzięki temu nawet się nie spostrzeżemy, a rezultaty nadejdą same.

Oprócz tego o ile zimą fantastycznie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem korzystniej jest postawić na trening ogólnorozwojowy. Mamy inne zapotrzebowanie na kalorie, toteż przyrządzamy sobie całkiem odmienne dania, niż zimą. Podczas treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszelkie grupy mięśni. Chociaż to trening szczególnie polecany dla osób początkujących albo rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to idealnie nada się również dla ludzi trenujących regularnie. Najważniejsze w przypadku tego typu treningu jest skupianie się na sumiennym wykonywaniu każdego ćwiczenia z niedużym obciążeniem.


Kolejne tematy

Determinacja, to sposób do zdobywania rezultatu.

trener
Dziennikarz: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z osobna facet, który marzy, by ćwiczenia w sali do ćwiczeń mięśni przysparzały mu efekty w postaci przybrania masy ciała w zadowalającym tempie i doskonalej rzeźby, prędzej czy później decyduje się na kuracje z braniem koksu.

ćwiczenia na siłowni
Dziennikarz: Morten Skovgaard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naczelna jest odpowiednia technika, więc dwa-trzy pierwsze treningi dobrze wykonywać z doświadczonym fachowcem, jakie w razie czego poprawi nasze błędy i powie, co powinniśmy wykonywać inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy.

Interesujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie ellaone, którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Rzecz jasna pozwalają na ekspresowe zbudowanie umięśnionej sylwetki, do której dążymy, lecz wiążą się z niejedną wadą. Mogą przyczyniać się do wielu chorób, w tym wątroby, serca, nerek czy nawet nowotworów oraz bezpłodności. U panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet z kolei – męskie, wraz z zanikiem comiesięcznego okresu.

Dlatego nie zapominajmy, iż żadnym wyczynem jest powiększyć masę, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeśli mięśnie będą wynikały z naszej ciężkiej pracy i stosownego żywienia.
2022-06-16 07:47:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.