Jeśli w naszym małżeństwie nie najlepiej się sprawy mają, to należy udać się na terapię dla par

Teraz wszyscy żyją prędko i w sposób raczej konsumpcyjny, dlatego też nie mają sił do naprawiania związków.


Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek oraz poszukiwać czegoś innego, niż starać się rozwiązywać konflikty.


Chłopak przy komputerze
Dziennikarz: LibreCon Bilbao
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Dziewczęta to rzeczywiste siłaczki

paradontoza
Dziennikarz: Natasia Causse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czempiony od wychowywania dzieci i zadań specjalnych.


Doskonałe matki, systematyczne gospodynie domowe, nieraz eksperci od prac typowo męskich.


Ludzie są po prostu egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ludzka niechęć do ustępstw. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak zazwyczaj zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w inną stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Musimy podjąć trud i iść na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mieli możliwość powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będzie trzeba wysłuchać również racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, aby w czasie spotkania nie było krzyków czy agresji. Jako osoba z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze często będą trafiać w same sedno.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis maszyna do makijażu permanentnego, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Terapia może ciągnąć się długo i trzeba być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Zgoda może powstawać w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.


Trzeba dać również możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.
2022-03-11 07:49:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.