Czym jest dieta dr Budwig? Co radzą fachowcy

Na dzień dzisiejszy stosowane są rozmaite diety o charakterze zdrowotnym. Zalecane jest w nich zazwyczaj spożywanie dużych ilości naturalnych produktów, najlepiej pochodzących z roślin. Jedną z takich diet jest dieta dr Budwig.


zdrowie i dieta
Dziennikarz: Jorge Elías
Na podstawie: http://www.flickr.com
Johanna Budwig była niemiecką uczoną, badającą na pierwszym miejscu działanie diety z dużą zawartością kwasu Omega-3 na zdrowie człowieka. Dieta tego rodzaju jest z powodzeniem wdrażana także dziś.

Ten materiał jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, zobacz także podobne strony www, które mają informacje na omawiany wątek.

Jej efekty są często szokująco dobre. Nagminnie wymieniana jest jako część leczenia nowotworów. Takie działanie nie zostało jeszcze w dostateczny sposób udowodnione przez naukowców. Bez wątpienia jednak można powiedzieć, że dieta oparta na tak zwanym oleju budwigowym jest bardzo pozytywna dla organizmu zarówno osób zdrowych, jak i chorych. Z tego powodu zalecane jest stosowanie jej również na co dzień.

Reguły diety


Najważniejszą częścią diety dr Budwig (więcej na jest regularne przyjmowanie oleju lnianego. Olej lniany do tej diety powinien być tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowywane są jego lecznicze właściwości. Ilość spożywanego oleju uzależniona jest od wieku człowieka oraz od jego stanu zdrowia. Generalnie olej najkorzystniej jest zażywać w formie pasty, którą uzyskuje się po zmiksowaniu oleju z chudym serem białym.

Spodobał Ci się nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://physiomedica.pl/rehabilitacja/) do kolejnych naszych postów, które będą o podobnej dziedzinie.

Ponadto dieta zakłada zupełne usunięcie z diety elementów zawierających konserwanty lub też sztuczne substancje słodzące. Istotny jest też właściwy sposób przechowywania oleju; należy go trzymać w ustalonej temperaturze i bez dostępu do światła. Poza tym przy przyjmowaniu oleju lnianego trzeba zupełnie zaprzestać przyswajania tłuszczów innego rodzaju.

Działanie

Olej lniany tłoczony na zimno jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka. U ludzi zdrowych pomaga w skupieniu i koncentracji, stanowi także idealne wsparcie dla przyszłych mam. W kwestii schorzeń, udowodniono korzystne działanie oleju lnianego w przypadku rozmaitych schorzeń. Są to przykładowo schorzenia związane z funkcjonowaniem serca, takie jak nadciśnienie czy miażdżyca. Poza tym olej ten bywa niezwykle pomocny w przyspieszaniu rekonwalescencji po ciężkich chorobach. Działa także w przypadku cukrzycy i wielu pozostałych chorób. Przy nowotworach jest pomocny w czasie chemio- i radioterapii.

Więcej o oleju lnianym tutaj.
2021-10-14 15:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.