Wczasy na Podlasiu - sprawdź najlepsze miejsce na urlop!

Sezon wakacyjny za pasem, a wielu z nas ciągle pewnie nie ma jeszcze zaprojektowanego odpoczynku. Pośpiech oraz powszednia bieganina nie pozwalają na drobiazgowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest urokliwych miejsc, w których nawet w ostatnim momencie znajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować moce przed następnymi miesiącami w pracy.


przyroda na podlasiu
Wiele osób łączy Podlasie z małymi wioskami, które żyją własnym rytmem, w zgodzie z przyrodą a także jej kalendarzem. Jest w tym troszkę racji. Nie brakuje tutaj miejsc, które zachęcają do zatrzymania się, do relaksu, zebrania myśli i wyciszenia. Nawet trasy turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic i Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają do tej pory ilością trampów. To jest najpiękniejsze.

Olśniewające i niezatłoczone miejsca – w aurze unikatowej przyrody czy też pozostałości historii oraz kultury. Nieomal każdy, kto miał szansę odpoczywać na Podlasiu, szczególnie w sezonie letnim zdołał spróbować, jak smakuje wielokulturowość. Literalnie – smakuje. Mnogie festyny z lokalną kuchnią, agroturystyki tatarskie, bistra kuchni litewsko-polskiej a także inne sprawiają, że Podlasie pachnie i smakuje doskonale. Wakacje okraszone wielokulturowymi smakami na długo zostaną w pamięci.


park
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Miłośnicy przyrody, gatunków chronionych oraz wszyscy, którzy kochają relaks pośród zieloności z pewnością zapragną zorganizować swój urlop na Podlasiu. Parki narodowe, rezerwaty przyrody, leśne kompleksy wypoczynkowo-edukacyjne - np. noclegi Bajdarka, wszystko to jest siłą Podlasia i największym atutem rejonu. Punkty tj. Silvarium, Arboretum, Krzywe lub Kładka nad Narwią to jedynie niektóre, może mniej znane, ale przez to spokojniejsze oazy relaksu pośród uroków przyrody. Nie warto ograniczać się jedynie do okolic sławnej Puszczy Białowieskiej, aczkolwiek niczego jej nie brakuje. Podlasie (rozwinięcie zagadnienia - https://jadenapodlasie.pl/) pełne jest punktów, które warto odkrywać jak też podziwiać.

Podróże kształcą. Wypoczynek na Podlasiu też może być doskonałą lekcją wychowawczą dla naszych dzieciaczków, a nawet nas samych. Szlak Ekumeniczny umożliwia cieszyć się pięknem przyrody, a jednocześnie zapoznać się z ciekawymi legendami a także informacjami. Zakon Kamedułów, Drohiczyn, Meczet w Kruszynianach albo też Monaster oraz Muzeum Ikon w Supraślu to jedynie nieliczne punkty – symbole różnorodności religijnej Podlasia

|">

2020-11-18 08:52:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.