W którym miejscu można uzyskać wizę niezbędną do pobytu w Laosie?

Jeśli udajesz się do Laosu, musisz mieć świadomość, że nasi rodacy są objęci obowiązkiem wizowym. Ważną jeden miesiąc wizę można by otrzymać zarówno w ambasadzie Laosu, jak i na niektórych przejściach granicznych.
Laos
Dziennikarz: Szymon Nitka
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wizę można przedłużać dwukrotnie, za każdym razem o jeden miesiąc (konieczne jest odpowiednie motywowanie swojego wniosku). Wydłużenie wizy dokonuje się w urzędzie imigracyjnym w Vientiane. Podczas kontroli granicznej trzeba również upewnić się, czy do paszportu są wbite właściwe stemple. W wypadku stwierdzenia przez policję braku stempli podczas kontroli wewnątrz państwa lub przy wyjeździe, zagrażają duże kary finansowe, deportacja czy nawet areszt. Przy dokonywaniu formalności można korzystać z pośrednictwa hotelu, w jakim się aktualnie przebywa. Nielegalne wydłużenie pobytu jest zagrożone karą mandatu w wysokości 10 USD za każdy dzień. Opłata jest pobierana podczas wyjazdu.


Nie jest jednak wymagane posiadanie określonej sumy za każdy dzień pobytu, ani posiadanie ubezpieczenia. podróżując samolotem na trasach międzynarodowych jest wymagana przy wylocie opłata lotniskowa w wys. 10 USD. Na trasach krajowych opłata lotniskowa przy wylocie wynosi 10000 LAT. Lądowe przejścia graniczne, na których można by uzyskać wizę laotańską z Tajlandii to Most Przyjaźni Mittabhap na rzece Mekong, ok. 22 kilometry od stolicy. Jest on otwarty w godz.

Koniecznie zobacz na stronie inne tego rodzaju informacje. Tam także przeczytasz coś emocjonującego, gdyż proponuje ona pokrewną problematykę.

od 6:00 do 22:00. Bardzo istotne jest to, żeby potwierdzać aktualność danych odnośnie przejść granicznych, żeby mieć pewność, że przejścia są czynne. Chodzi o to, że niektóre przejścia graniczne mogłyby tymczasowo wstrzymywać wydawanie wiz dla obcokrajowców. Poza tym należy mieć świadomość tego, że przejścia graniczne są na noc zamykane.
Istnieją trzy główne przejścia graniczne, które mogą wydawać wizy: lotnisko międzynarodowe w Vientiane oraz Luang Prabang i Most Przyjaźni. Regulacje celne obowiązujące w takim kraju jak Laos nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.
2022-03-04 09:39:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.