czemu mężczyźni łysieją? Co ma na to największy wpływ? Jak można temu zaradzić?

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego dotyka wielu panów, a wyleczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednakże próba tego rodzaju leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.
Jest to proces dość długi, wymaga jednocześnie - od Pacjenta i lekarza - sporo cierpliwości.


Wczesne rozpoczęcie tego typu leczenia może zminimalizować jego rozwój, a dodatkowo może zmniejszyć w przyszłości skalę jego zaawansowania. Dzisiaj jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej efektywne to środki farmakologiczne, lecz również przeszczep włosów. Jest to tak zwane łysienie typu męskiego, najbardziej znana i powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50. roku życia.


Średnio już co 3 mężczyzna między wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnorodnym stopniu.

Publikacja, którą w tym momencie czytasz to nietuzinkowe źródło (http://www.wetjaneczek.pl/) informacji, jednak jeżeli szukasz podobnych danych, to kliknij odnośnik.

Łysienie takiego typu - jak powiedzieliśmy we wstępie - definiowane jest też androgenowym, ściśle związane jest właśnie z tym hormonem. Za bardzo wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje, że włosy szybciej wypadają, jednocześnie w pozostałych miejscach włosy rosną o wiele szybciej. Najczęstszym jednak faktem, że ktoś cierpi na tego typu łysienie, jest, że występuje nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na androgeny - łysienie androgenowe leczenie .


łysienie androgenowe leczenie
Dziennikarz: Trocaire
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tak samo często dostrzega się współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Ciekawym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po takim czymś możemy się cieszyć z normalnego owłosienia - transplantacja włosów.
Pobiera się nieduże kępki z obszaru niełysiejącej wraz z otaczającą je skórą. Właśnie nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, które są na to pobierane pochodzą z miejsc, które nie są nadwrażliwe na androgeny, tak więc nie ma szans, aby wypadły po przeprowadzonym zabiegu.
2022-05-24 07:31:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.