Poszukujesz ciekawej formy spędzania wolnego czasu? Zdecyduj się na triathlon!

Osoby pełne życia muszą przebywać cały czas w ruchu i nie potrafią zdzierżyć bezczynności. Poszukują ciągle innych dyscyplin sportowych, które ich usatysfakcjonują. Interesującą postacią sportu ma szansę okazać się triathlon, który łączy w sobie aż trzy różne dyscypliny.


czepki pływackie
Dziennikarz: Meredith Bell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czym jest triathlon?

Triathlon jest dyscypliną sportową, którą niejednokrotnie określa się trójbojem. Łączy on w sobie fragmenty biegu, pływania, jak też jazdy na rowerze. Następowanie po sobie poszczególnych części jest stała oraz odbywa się w następującym schemacie: pływanie, jazda na rowerze, a na końcu bieg. Zawodnikom sprawdza się całkowity czas, który obejmuje także wymianę stroju, która jest niezbędna przy aż trzech różnorakich częściach. Od 2000 roku trening (przerwa studio) triathlonowy jest również kategorią olimpijską. Mistrzostwa Polski w triathlonie organizowane są od 1988 roku, podziwiać można również liczne zawody na mniej poważnym szczeblu.

Triathlon dla fachowców


Osoby, które są zainteresowane regularnym uprawianiem wspomnianej dyscypliny, mogą poszukać miejsca, w którym przeprowadzany jest trening do triathlonu. Tego rodzaju kluby zlokalizowane są w większości wojewódzkich miast. Z ich listą można zaznajomić się choćby w internecie, gdzie poza wyszczególnionymi triathlonowymi wyszukać można też mnogie wskazówki tyczące samodzielnych treningów triathlonowych, a także historię tej dyscypliny. W internecie można dowiedzieć się, jaki sprzęt będzie odpowiedni, jaki strój warto nabyć, a nawet jaka dieta optymalnie się sprawdzi przy treningach.

Sporty dla przyszłego triathlonisty

Jeżeli ma się zamiar rozpocząć trening do triathlonu, optymalną porą do tego okaże się późniejsza wiosna lub lato. Jednak nie znaczy to, że zimą trzeba zaniechać uprawiania sportu. Jeśli na zewnątrz panuje nieprzystępna pogoda, można zdecydować się na jogging, treningi na pływalni, a także jazdę na rowerze, oczywiście, gdy na przeszkodzie na stoją zmrożone powierzchnie. Bez wątpienia pomoże to utrzymać ciało w idealnej formie przed przyjściem wiosennych miesięcy oraz startem sezonu i zawodów triathlonowych.
2022-03-02 10:05:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.