Naciągi tenisowe mogą dużo przemienić w naszej grze

Rakiety tenisowe to podstawa w tym sporcie

Każdy sport ma swoje atrybuty bez których nie możemy go uprawiać i które wyróżniają go od odmiennych dyscyplin sportowych. To właśnie po tych elementach każdy ma szansę poznać o jaki rodzaj sportu chodzi, nawet gdy na co dzień nie jest tak do końca zainteresowany tym zagadnieniem.
Rakiety do badmintona są podstawą gry badmintona czy tenisa, a ponieważ to one pozwalają na wygrywanie, to powinny być odpowiednio dopasowane do własnego zawodnika. Jedne okazują się być lekkie, inne są cięższe, w dodatku różnią się rozmiarem, a to powoduje, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Dzieciaki będą mogły nabyć lżejsze rakiety, dzięki czemu rozpoczęcie spotkania z tym sportem nie jest niczym nieosiągalnym, a dorośli przez dobranie odpowiedniej rakiety będą mieli szansę poprawić jakość własnej gry oraz siłę uderzania w piłeczkę.

tenis
Dziennikarz: Tatiana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naciągi tenisowe oddziałują na siłę odbić

Kolejne tematy

Tenis - sport dla ciekawych osób. Jak i czym trenować? Co trzeba zrobić najpierw?

tenis
Dziennikarz: Matt Cloutier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Także początkujący, jak i bardziej profesjonalny gracz tenisowy, zdaje sobie doskonale sprawę z racji, jak istotną sprawą jest wybór właściwego sprzętu. Dobry dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o przebiegu naszej partii. Zazwyczaj w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru trenera, współuczestników treningu czy ubrania. Jednak decyzji o wyborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.


Dla fana tenisa, najmniejsza nazwa nie okazuje się zagadką, a każdy nawet najmniejszy szczegół powiązany z tym sportem, posiada własną nazwę oraz łatwy okazuje się być do określenia. A czy my wiemy, co to są naciągi tenisowe? Są to te żyłki, które mieszczą się na rakiecie oraz których siła naciągnięcia i sprężystość, mają ogromny wpływ na prędkość odbitej piłki oraz siłę odbicia (Polecamy stół do tenisa). Gdy będą one zbyt słabo naprężone, to piłka nie odbije się od nich z taką siłą jak należy więc zamiast przelecieć nad siatką, uderzy w nią, lub nawet spadnie przed nią (. Przez to trzeba zatroszczyć się o to, by były one odpowiednio naprężone, a jeśli będą zerwane, to zawsze mamy szansę kupić oraz włożyć nowe.

Same zdolności zawodnika to nie wszystko

Nawet najlepszy gracz nie będzie potrafił zwyciężać, jeżeli okaże się, że jego sprzęt nie okazuje się być właściwie przyszykowany. W tenisie na wygraną wpływ może mieć sporo czynników, a jednymi z najistotniejszych z pewnością okazują się być żyłki, które znajdują się w rakiecie oraz siła ich naprężenia. Więcej na
2022-11-29 07:17:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.