Interesujące miejsca które warto ujrzeć w Zakopanem

Morskie Oko znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, blisko 25 km od Zakopanego. W jeziorze egzystują pstrągi, a zimą Morskie Oko krzepnie, pozwalając na przechadzki po jego tafli. Nawierzchnia jeziora to 35 ha, zaś w najgłębszym położeniu ma niemal 51 metrów. Morskie Oko przynależy do punktów najentuzjastyczniej zwiedzanych przez trampów. Widać stąd cudną panoramę Tatr Wysokich, zaś na brzegu znajduje się schronisko górskie.


atrakcje w Tatrach
Dziennikarz: Brandon Atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jaskinia Mylna jest to jedna z bardziej interesujących jaskiń, którą można zwiedzić, jednakże podróżnikom udostępniono tylko część ponad 1600-metrowego korytarza. Jaskinię możesz zwiedzać na własną rękę, bez przewodnika. Schodzi się po 3,5 m drabinie, warunki panujące w jaskini są raczej trudne (niewysoka temperatura, mnogie kałuże, małe korytarze). Odwiedzający musi posiadać pewne źródło światła, ciepłe ubranie i pewne turystyczne buciki. Chociaż jaskinia nie posiada nazbyt dużej liczby nacieków, to atrakcją jest spore urozmaicenie korytarzy. Krupówki - to jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce. Stoją tutaj bajeczne wille, drewniane chaty, mieści się tutaj również większość sklepów oraz restauracji. Ulica jest kapitalnym miejscem dla osób lubiących wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej tętniącą życiem ulicą w mieście. Niektórzy podróżnicy ograniczają Zakopane hotel w górach tylko do Krupówek. Jednak Krupówki to także miejsce, w którym trzeba uważać na portfele. Dolina Kościeliska - Jest to 9-cio kilometrowy szlak, osiągalny dla każdego. Podczas spaceru kotliną ujrzymy ciekawe skałki, groty, bujną roślinność, górski strumień, a przede wszystkim piękne krajobrazy.


noclegi w górach
Dziennikarz: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trakt zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw jak też do schroniska na Hali Ornak. W przeszłości dnem kotliny prowadził szlak kupiecki, jaki był celem ataków zbójników. Legenda głosi, iż w kotlinie są skryte skarby.

Jeśli jesteś pewien, że opisywany wątek okazał się dla Ciebie interesujący, to sprawdź, że także proponowana strona www (http://www.legalnomads.pl/) ma podobnie ważne informacje - wejdź tu.

Nosal - Ogromnie popularny pośród łazików wierzchołek w Tatrach, o wysokości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości ok. czterech km od Zakopanego. Jest doskonałym miejscem widokowym na Halę Gąsienicową jak też Kotlinę Bystrej. Na zboczach znajduje się popularna trasa slalomowa (1953-1954), razem ze sztucznym naśnieżaniem a także wyciągiem krzesełkowym. Nie zwlekaj, już dzisiaj wpisz w przeglądarkę: noclegi w Zakopanem.
2020-12-14 17:43:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.