Metody na przeciwdziałanie depresji zimowej

Mieszkamy w miejscu na ziemi, gdzie - jak sugeruje jeden z popularnych wokalistów - nie ma słońca przez większą część roku, i stąd - według artysty - zachowujemy się w określony sposób. Z wizją artysty możemy polemizować. Ja na przykład nie zgadzam się z treścią utworu Kazika. W jednym twórca ma jednak rację - udowodniono, iż brak słońca oddziałuje znacząco na kondycję tak fizyczną jak i psychiczną ludzi.
odrobina światła
Dziennikarz: Matthias Ripp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wymagamy odpowiedniej ilości słońca dla harmonijnego funkcjonowania, bowiem w obecności słońca w naszej skórze dochodzi do wytwarzania niezwykle ważnej witaminy, odpowiadającej między innymi za wytrzymałość naszych kości jak też siłę układu immunologicznego, który to decyduje o tym, z jaką częstotliwością chorujemy i jak długo wychodzimy z choroby.

O tym jak ważka dla stanu naszego zdrowia jest obecność słońca może świadczyć również to, że jego długotrwały brak oddziałuje na tak subtelne aspekty naszego zdrowia jak zdrowie psychiczne . Przemiany cywilizacyjne spowodowały wystąpienie takich chorób jak na przykład depresja zimowa, która powiązana jest właśnie z periodycznym niedostatkiem światła.

Na szczęście ta sama cywilizacja która spowodowała problem, potrafi sobie z nim poradzić. Starczy w Google wbić frazę: lampa depresja, a znajdziemy rozwiązanie. Terapia terapia dla par pruszków tegoż schorzenia bowiem, polega na stosowaniu źródła światła o wskazanej długości, jednocześnie z terapią psychologiczną. Wspomniana lampa usuwa złe samopoczucie, zapobiega depresji zimowej, acedii, złemu samopoczuciu.


Kolejne tematy

Już teraz zaopatrz się w odpowiednie witaminy, żeby nie zachorować na grypę i przeziębienie!

witaminy dla dorosłych
Zima nadchodzi wielkimi krokami. Każdy człowiek wyjmuje grube swetry, kurtki , a także czapki z dna garderoby. Spora część osób lubi surową i śnieżną zimę, niestety takich dni w roku nie jest zbyt dużo. W trakcie jesieni zdecydowanie częściej pojawia się deszcz i zimny wiatr.

Naturalnie sam zakup w sklepie internetowym artykułu kryjącego się za hasłem lampa depresja nie pomoże, bowiem choroba ta ma charakter dużo bardziej wieloaspektowy (-> poznaj więcej). Jednak stosując taką lampę możemy w istotny sposób wspomóc terapię, a zatem prędzej wrócić do dobrej kondycji. Rzecz jasna jak w każdej prawie sprawie w życiu, musimy zachowywać ostrożność. Zbyt intensywne kąpiele słoneczne sprowadzą nam więcej straty niż pożytku, bowiem mogą spowodować dosyć poważne choroby skóry. Słowem, żeby być zdrowym trzeba przede wszystkim zachowywać zdrowy rozsądek i równowagę. Depresja jest poważną dolegliwością i nie wolno jej bagatelizować.
2022-12-03 08:04:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.