Na dobre samopoczucie najbardziej odpowiednie są jabłka. Posiadają tak wiele zalet, iż grzechem jest ich unikanie

"One apple a day-keeps doctor away" - słynne brytyjskie powiedzonko w 100% prawdziwe. Często niezbyt doceniany owoc to prawdziwa bomba witaminowa ale nie tylko.

Jabłko
Dziennikarz: Natasia Causse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jabłka, gdyż o nich mówimy, wpływają korzystnie na serce, minimalizują poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ciśnienie tętnicze, zapobiegają nowotworom, regulują poziom cukru we krwi, zmniejszają apetyt. To zaledwie kilka z cudownych właściwości jabłek. Można je w każdym miejscu kupić: w markecie, na bazarze, w sklepie pod blokiem. Czy jednakowoż zdajemy sobie sprawę z pewnego niezwykłego wpływu na nasze samopoczucie? Z dobrodziejstwa jabłek możemy korzystać przez cały rok, zwłaszcza zimą, mimo to najbardziej smakują późną jesienią. Wtedy są najcenniejsze i najbardziej bogate w lecznicze składniki. Tak naprawdę w jabłkach, znajdziemy najcenniejsze dla naszego organizmu składniki.

Nasze jabłko, to tak naprawdę pełne źródło potasu, czyli pierwiastka odpowiadającego w naszym organizmie za bardzo dużo przemian. Kolejnym bardzo cennym składnikiem jest błonnik pokarmowy, występujący w postaci pektyn. Działają one przeczyszczająco oraz regulująco na florę bakteryjną w jelicie grubym. To właśnie dzięki nim jabłka uznawane są za lek (zobacz glamid) na zaparcia i biegunki.

Zaprezentowany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten opis. Daj nam znać - przejdź do strony palarnia kawy !

Chronią dodatkowo przewód pokarmowy i wpływają korzystnie na pracę wątroby. Co więcej, pektyny minimalizują wchłanianie cholesterolu, co w efekcie efektywnie ochrania przed miażdżycą i zawałem serca.

Co ciekawe, jabłka to nasza narodowa chluba. Jeśli chodzi bowiem o kategorię producenci jabłek, jesteśmy na trzecim miejscu, jedynie za takimi potęgami, a dodatkowo o wiele większymi krajami, jak Chiny czy USA. Wyprzedzamy natomiast na przykład Francję, Rosję czy Niemcy. Każdy z nas poznał smak jabłka, faktycznie to od dziecka mamy z nimi kontakt, są niezwykle popularne, przepyszne, i w zależności od kategorii – tanie.

Duża ilość jabłek wywodzi się z innych państw, są to odmiany droższe, ale czy faktycznie bardziej smaczne? Z pewnością nie, gdyż nasi producenci jabłek mogą zapewnić produkt najwyższej jakości. To z tego powodu właśnie od lat nasze jabłka są znane, nie tylko w naszym kraju. Już dużo ludzi poznało się na naszych najistotniejszych polskich owocach – jabłkach. Głupotą jest ich unikanie.
2020-07-22 07:50:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.