Podczas wakacyjnego albo zimowego wypoczynku w Sudetach warto także odwiedzić mało znane zakątki tego obszaru

Współczesnych turystów możemy plus minus podzielić na dwie kategorie: na tych, którzy z chęcią wracają w to samo miejsce i tych, którzy każdego roku jadą do innego kurortu. Zarówno jednych, jak i drugich łączy chęć spędzenia kilku dni bez telefonu służbowego. Coraz więcej panów i pań na nocleg wybiera placówki usytuowane z daleka od zakorkowanych dróg i centrów wojewódzkich miast. Tak samo dobrym pomysłem będzie udanie się na południowo-zachód Polski, czyli w Karkonosze, żeby tam zaczerpnąć wspaniałego górskiego powietrza i zrelaksować się przed kolejnym rokiem mozolnej pracy.

Hotel
Dziennikarz: Amanda N Sherrington
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hotel w Szklarskiej Porębie, jak również w Karpaczu czy Świeradowie, oferuje przyjezdnym fenomenalnie wyposażone pokoje. Powszechnym standardem bywa dostęp do sieci, telewizor i odrębna łazienka w każdym z pomieszczeń. Z kolei takie zbytki jak basen, siłownia lub sauna bywają dostępne tylko w wybranych kompleksach hotelowych.Kolejne tematy

Jedyne w swoim rodzaju SPA i odnowa biologiczna w Polanicy Zdrój.

spa i relaks
Dziennikarz: Deante Sp. J.
Na podstawie: Deante Sp. J.
Hotel ze SPA w Polanicy Zdrój to pięciogwiazdkowy obiekt w przepięknym miejscu.

Stwarza jedyne w swoim rodzaju warunki do odpoczynku i odnowy biologicznej.
Hotel zapewnia pobyt w wspaniałych pokojach i apartamentach, wyposażonych we wszelkie udogodnienia.Na sześciu kondygnacjach znajdują się ekskluzywne atrakcje, których jedynym celem jest odpoczynek i przyjemność gości. Relaksu dostarczy Centrum Spa z kompleksem saun, jacuzzi oraz basenami.


Noclegi w Szklarskiej bodajże najbardziej zainteresują zapalonych snowboardzistów, ale pamiętajmy, że w górach można tak zjeżdżać na nartach, jak i oglądać tamtejsze zabytki (czytaj więcej). W okolicznych, choć niewielkich miastach takich jak np. Bolesławiec albo Lubomierz można odkryć przeszłość ziem, które kiedyś znajdowały się w rękach niemieckich. Właściwie w każdej wiosce można zobaczyć wnętrza starych kościołów, a w większych mieścinach muzea bądź skanseny, a nawet kupić regionalne przysmaki. W ten oto sposób hotel w Szklarskiej Porębie staje się jedynie obiektem, do którego wraca się po całodziennym zwiedzaniu.
Jeszcze przed wyjazdem warto przejrzeć witryny internetowe, bo o atrakcyjności sudeckich ziem decydują nie jedynie zabytki, lecz także odbywające się co rok imprezy. Praktycznie każde miasteczko jest w stanie pochwalić się choćby jedną plenerową uroczystością, a więc gość znad morza na pewno będzie miał duży wybór - Agatowe Lato bądź Kwisonalia to zaledwie dwie propozycje.

Ze Szklarskiej Poręby można także wyruszyć w podróż do nieodległej Złotoryi, aby tam wziąć udział w zawodach płukania złota. Jeszcze jedną korzyścią wynikającą z przyjazdu do niewielkich miejscowości w trakcie dorocznych imprez może być sposobność zobaczenia sławnych muzyków - na koncertach zbyt tłoczno nie jest, więc można podjeść pod samą estradę.
2021-02-18 07:28:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.