Dlaczego warto zwiedzić Kłodzko? Co daje nam to miasto oraz jego okolice? Co możemy odnaleźć w nim dla siebie?

Wiele ludzi zna Kłodzko w związku z wielką tragedią, jaka wydarzyła się w 1997 roku. Powódź, która w lipcu przeszła przez tą miejscowość zostawiła ogromne szkody. O tym ładnym mieście zrobiło się wtedy głośno, natomiast tego typu rozgłos na pewno nie jest miły… Na szczęście od tego zdarzenia minęło już dużo czasu, a wizerunek Kłodzka to nie straszne obrazki w telewizji, a walory, które od dawien dawna tu były.

Kłodzko
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Atrakcyjność Kłodzka to doskonałe położenie na głównej trasie, w przepięknym miejscu – centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, blisko znanych i chętnie odwiedzanych uzdrowisk oraz terenów wycieczkowych. Kłodzko posiada wyjątkowy charakter, zawdzięcza go bogatej i fascynującej, około 1000-letniej historii. W miejscowości znajduje się sporo zabytków architektury. Kłodzko jest doskonałą bazą na wycieczki dla turystów, którzy zwiedzają pobliskie góry - polecamy hotel Metro.

Wiele skalistych obszarów oraz przepiękne krajobrazy, które możemy podziwiać z wierzchołków gór, to wielka zachęta dla osób chcących schować się choć na chwilkę, daleko od miejskiego hałasu. Ziemia Kłodzka jest więc świetnym miejscem dla jednostek, które poszukują spokoju oraz kontaktu z przyrodą. Dla fanów ptactwa polecamy wyjścia z lornetką w pobliże wartkich potoków górskich, tam swoje siedliska mają różne gatunki doskonałych ptasich śpiewaków. Dla miłośników wędkowania również jest tutaj miejsce, gdyż w okolicy Kłodzka jest wiele malowniczo położonych łowisk, natomiast w tutejszych rzekach pływają duże i rzadko spotykane gatunki ryb.


Kolejne tematy

Jak wyglądają wczasy w Sri Lance?

Sri Lanka
Dziennikarz: lelebella
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdarza się czasem tak, że nuży się podróżowanie po Polsce. Trzeba więc zmienić wędrowniczy obszar i wyjechać przykładowo na egzotyczne wczasy. Ale w jakie miejsce polecieć, aby spędzić miło czas, zrelaksować się i zwiedzić kilka rewelacyjnych miejsc? Wczasy w Sri Lance z pewnością dadzą wszelkie ciekawe atrakcje czasu odpoczynku. Na pewno powinno się odwiedzić Sri Lankę ze względu jej niecodzienny styl. Sri Lanka jest bowiem cudownym miejscem na mapie Indii. Wydaje się być jak bezproblemowa, wesoła, z wielkimi celami na przyszłość.
Co ważne, ziemia kłodzka określana jest czasami jako “kraina pstrąga”, zaś posiłkiem znanym w regionie jest pstrąg po królewsku. Kłodzko i najbliższe tereny zapewniają dużo atrakcji dla turystów lubiących aktywnie spędzać swój czas. W lato możemy uprawiać wspinaczkę skałkową, albo jeździć na koniu. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych, więc każdy, kto lubi zwiedzić okolice na rowerze będzie miał tutaj miejsce dla siebie. Zimą również nie brakuje atrakcji.

Masz chęć zdobyć więcej informacji na ten temat? Jeśli tak, to odwiedź witrynę, która opisuje nie mniej istotne dane - są one bardzo ciekawe.

Na nartach możemy zjeżdżać na malowniczych trasach w Zieleńcu czy Czarnej Górze. Dla miłośników narciarstwa biegowego doskonałe będą Góry Stołowe. Noclegi Kłodzko dobrze jest rezerwować wcześniej, ponieważ w sezonie letnim oraz zimowym może być z tym problem.
2020-11-21 07:43:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.