Czym zajmuje się stomatolog, a co robi ortodonta? Jaka istnieje różnica między nimi? Jakie mają kompetencje?

Nie ma ucieczki przed dentystą, dużo osób o tym wie. Może i zabrzmi to dla niektórych brutalnie, ale tak właśnie jest. Warto tym bardziej wiedzieć, jaką pracę wykonuje dentysta, co robi stomatolog, a jakie rzeczy ortodonta, jakie występują różnice między nimi?

wyrwany ząb
Dziennikarz: M M
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stomatologia jest dyscypliną medyczną, która zajmuje się leczeniem zębów, lecz również przyzębia i jamy ustnej. Tak jak wspomnieliśmy na początku, nie istnieje chyba inny dział medycyny, jaki wywoływałby tak wielkie mocje. Wizyt u dentysty boi się prawie każdy z nas. Jednakże gdy wziąć pod uwagę możliwości dzisiejszej stomatologii, istnieje coraz mniej powodów do obaw. Coraz bardziej zaawansowane sprzęty, środki znieczulające oraz wypełnienia dają nam nadzieję na dostęp do bezstresowej stomatologii, jak dentysta Ursynów - http://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/stomatolog/.

Są dwie główne dziedziny stomatologii. Pierwszą z nich jest stomatologia zachowawcza i endodoncja. Polega ona na zapobieganiu oraz leczeniu próchnicy. Endodoncja natomiast to leczenie kanałowe zębów. Kolejny rodzaj to stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja. Ortodoncja zajmuje się zapobieganiem tworzeniu się, jak również leczeniem wad zgryzu. Klientami ortodonty nie są jedynie najmłodsi, albo młodzież. Dzisiejsza ortodoncja natomiast już częściej zajmuje się również nieprawidłowościami w miejscu szczękowo-twarzowym. W obrębie ortodoncji możemy wyróżnić periodontologię. Skupia się ona na wyleczeniu schorzeń przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.


Kolejne tematy

Czy kondycja naszego uzębienia jest dzisiaj istotną kwestią?

Zdrowe zęby, uśmiech
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wielu z nas bez wątpliwości wie, że zdrowie to jeden z największych skarbów w naszym życiu. Praktyka pokazuje nam wybitnie jasno, że wielokrotnie nie doceniamy jego znaczenia w ciągu codziennego wykonywania naszych obowiązków, co po wielokroć nie jest uznawane za dobre. W życiu w szeregu przypadków o jego znaczeniu bowiem dowiadujemy się, kiedy nasze zdrowie zaczyna nadzwyczaj mocno podupadać. W tym czasie koniecznie chcemy uczynić wszystko, aby powrócić do pełnej sprawności, niemniej wprawdzie nie zawsze jest to możliwe. W tym miejscu warto także przyznać, że naszym niesłychanie dużym zainteresowaniem ale i także troską cieszy się stan naszego uzębienia. Przez wielu specjalistów od wizerunków jest to element, który musi zostać przez nas obowiązkowo zadbany.

odlew zgryzu
Dziennikarz: Alexandra E Rust
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych dolegliwości, z którą zmagają się periodontolodzy, jest parodontoza, która jest dość szeroko rozpoznawalna za sprawą reklamom w telewizji. Kolejnym rodzajem jest protetyka. Jest to bardzo ważna dyscyplina niezbędna dla wszystkich, którzy utracili własne naturalne zęby. Ta dziedzina w ostatnich latach rozwija się niesamowicie szybko, co istotne odtwarzanie zębów możemy wykonywać obecnie różnymi metodami, od normalnych koronek, po tytanowe implanty - zaktualizowany post na blogu. W wielu miejscach możemy zaktualizowany post na blogu, jak chociażby ortodonta Warszawa Ursynów. Dzięki temu mamy bardzo sporą szansę, żeby poprawić kondycję naszych zębów. Jak widać rodzajów specjalistów mamy dużo z każdej dziedziny, natomiast to my musimy się przełamać i pójść do któregoś z nich. Lepiej wszak zapobiegać niż leczyć jak już jest za późno.
2021-09-03 13:25:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.