Jak dobór kreatywnych zabawek oddziałuje na dziecko.

Rozwój dziecka będzie jednym z najważniejszych etapów życia od chwili poczęcia. Żeby dziecko prawidłowo się rozwijało prócz zreasumowanej diety oraz koniecznych witamin wartościowa będzie rozrywka czyli inaczej ujmując zabawa. I tak poczynając już od okresu niemowlęcego opiekunowie dopasowywali tak zabawki, aby pozytywnie oddziaływały na dziecko. Znane jest, że w pierwszych chwilach życia dziecko do zabawy wykorzystuje jedynie gryzaczków oraz wiszących nad wózkiem ruchomych zabawek.

kreatywne zabawki
Dziennikarz: Sakena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak dziecko już od chwili, kiedy rozpocznie samodzielnie raczkować zaczyna się bawić różnymi zabawkami jakie ma pod ręką. I właśnie w tym okresie powinno się zatroszczyć o to, żeby te zabawki rozwijały w nim jak najwięcej inwencji a także logicznego myślenia. Zatem firmy zajmujące się tworzeniem zabawek rozpoczęli wynajdywać coraz to bardziej kreatywne a także uczące zabawki. Kreatywne zabawki charakteryzują się wynalazczością, ich głównym celem jest pobudzenie u dziecka wyobraźni. W pierwszych latach życia dziecka kreatywne zabawki to głównie wszelkiego rodzaju klocki do układania, bajeczne układanki i wszelkie te zabawki, które dadzą na dobry rozwój dziecka (kapcie dla dziecka - zobacz i porównaj). W kolejnych latach stosuje się już znacznie złożone, kreatywne zabawki, które zaczynają przyswajać dziecko do rozwiązywania kłopotów na jakie może natknąć się w powszednim życiu. Stąd też tak ważne będzie , żeby stosownie dopasowywać środowisko i to jakimi zabawkami bawią się dzieci. Jak mówi staropolskie przysłowie: „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” tak będzie z życiem i rozwojem dziecka.


Kolejne tematy

Integracja sensoryczna jest naprawdę istotna dla prawidłowego rozwoju dziecka

kolorowe kamienie
Dziennikarz: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy pragnie, by jego potomstwo się jak najlepiej kształtowało, dlatego również chcemy zrobić wszystko, aby ten rozwój popierać. Ma szansę się jednak okazać, że nasze działania polegające na zabawie oraz podsuwaniu różnorakiego rodzaju zabaw nie starczą i wówczas będzie konieczna dana pomoc.


Czy zaznaczymy jak odbywa się integracja sensoryczna?


Nasze dziecko musi nauczyć się odbierać dobre bodźce, a potem poprzez układ nerwowy muszą one dochodzić do mózgu, gdzie będą odpowiednio rozumiane.

W pierwszym okresie jego rozwoju obowiązkiem rodzica jest nakierowanie swojego dziecka na dobrą drogę, jaką będzie podążał w dorosłym życiu. To właśnie na rodzicach spoczywa obowiązek wykształcenia psychiki i najistotniejszych predyspozycji dziecka. Kreatywne zabawki będzie to znakomity początek w tej jakże długiej i trudnej pracy. Natomiast należy pamiętać, iż nie można całego wychowania motywować na zakupie właściwych rzeczy. Niezbędne będzie również zaangażowanie rodzica w wspólną zabawek, czytanie książek oraz odpowiadanie na nurtujące dziecko pytania.
2020-12-17 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.