Góry czy Mazury? Znajdź wakacje dla siebie.

Wymarzony urlopowy wypoczynek to wyjazd, na który czekamy cały okrągły rok. Większość z nas określa z odległym wyprzedzeniem gdzie będzie wypoczywać po męczących dniach w pracy. Wypoczynek zaplanowany w górach czy rejs żaglowcem po jeziorach mogą okazać się świetnym programem, który pozwoli nam się relaksować a także naładować baterie. A ci wszyscy, jacy nie lubią czynnego wypoczynku mogą akurat pojechać nad morze i tam wylegiwać się godzinami na plaży oraz niczym się nie zajmować.

wakacje nad morzem
Dziennikarz: Fons Heijnsbroek
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszym państwie mamy tę dogodność, że mamy do wyboru różne góry, morze oraz akweny wodne w różnych miejscach. To pozwala nam nawet co rok udawać się w inne tereny urlopowe, w których będziemy mogli zwiedzać nieznane atrakcyjne miejsca czy inne atrakcje turystyczne, jakie uczynią te wakacje niepowtarzalnymi. Sprawdź: inne atrakcje w pieninach.

Kolejne tematy

Atrakcje w czasie urlopu w Zakopanem i okolicach

Góry
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
O ile chcesz mieć fantastyczny urlop, musisz udać się w najbardziej znane polskie szczyty. Najpopularniejszym punktem w Tatrach jest naturalnie Zakopane, ulubiony cel urlopowy tysięcy wczasowiczów z Polski i z innych krajów. Nie ma się co dziwić, gdyż te górskie miasteczko ma mnóstwo atrakcji.


Dla miłośników leżenia na plaży i kąpieli słonecznych można polecić nasze krajowe morze, które miejscami bywa trochę chłodne, lecz na plażowanie nada się w sam raz. Oprócz tego można tam natknąć się na przeróżne festiwale czy kabaretony, które niemal co sezon robią sobie taki turnus (turnusy odchudzające) nad naszym morzem. Zawsze możemy także wieczorem pójść gdzieś do klubu czy nawet usiąść w pobliskim pubie bądź kawiarni.

Niezapomnianą atrakcją nad morzem jest również wypłynięcie statkiem, żeby dostrzec zachodzące słońce. Natomiast rodzime jeziora mogą zaproponować nam żeglugę kajakami bądź żaglówką, a nawet mniejszym statkiem. Jeżeli nie lubimy pływania to zostanie nam wędkarstwo, co przy sporej mnogości ryb w krajowych rzekach oraz jeziorach może być ciekawym oraz miłym zajęciem.

wypoczynek w górach
Dziennikarz: Mariusz Chilmon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innym wyjściem jest wycieczka w góry, z tym obostrzeniem, iż musimy być przygotowani na zmiany aury a także to, iż będzie nam niezbędna odpowiednia odzież oraz wcześniejsza rezerwacja miejsc, bowiem dzwoniąc na numer pensjonatu z ogłoszenia przykładowo "góralskie domki szczawnica, dobra cena i świetne warunki" - możemy spotkać się z informacją, że wolnych miejsc akurat nie ma. Warto jednak sprawdzić tu: planując urlop nad morzem ewentualnie też w góry dzwońmy na ogłoszenia na tanie domki do wynajęcia szczawnica (lub też w innych miejscowościach oczywiście) jednak z dużym wyprzedzeniem, tak żeby mieć wyjście w razie gdy nie będzie wolnych miejsc i będziemy musieli poszukiwać noclegów w innych pensjonatach.
2020-10-02 07:56:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.