Laseroterapia siatkówki jest to sposób leczenia polegający na używaniu laserów wysyłających fale o różnej długości.

Dzięki temu lekarz może przyczynić się do wykurowania wielu dolegliwości siatkówki, m.in. jaskry, retinopatii cukrzycowej lub zakrzepów naczyń. Na czym polega działanie laseroterapii i co należy wiedzieć, jeśli i my jesteśmy zdecydowani na powyższy zabieg? Wspomniana laseroterapia nade wszystko to punktowe naświetlanie zmian patologicznych siatkówki przy pomocy lasera. Dzięki temu niszczone są niedostatecznie ukrwione części siatkówki, co przeciwdziała rozwojowi danej choroby i nie pozwala na wystąpienie powikłań. Oprócz tego przedstawiana metoda leczenia ma właściwości redukujące obrzęk siatkówki, a także minimalizuje zagrożenie jej odwarstwienia.
Oczy
Dziennikarz: Kimberley Struwig
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda instytucja medyczna może wykorzystywać inny laser, najważniejsze to wybrać lekarza mającego doświadczenie i wiedzę, jak obchodzić się z urządzeniem, jakie powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim wypadku nie będziesz musiał obawiać się o komplikacje, jakie w prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie mogą wystąpić. Ich ryzyko jest niewielkie.

Prezentowany temat Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tu interesujące dane na opisywane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Występują wyjątkowo rzadko, a można wśród nich wymienić m.in. mroczki pojawiające się przed oczyma czy ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest również podrażnienie oka, jakie może utrzymywać się do paru tygodni.

Kolejne tematy

Zamykanie naczynek okazuje się być dosyć często stosowane|Usuwanie przebarwień to przedsięwzięcie dla gabinetów kosmetycznych

medycyna estetyczna
Dziennikarz: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Jak wygląda nasza skóra?
To jak przedstawia się nasza cera jest niesamowicie istotne, gdyż wiele też ona mówi o naszym stanie zdrowia, ale głównie posiada wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Dlatego właśnie powinniśmy robić wszystko, żeby przedstawiała się jak najlepiej i żeby wszelkie nieprawidłowości w jej wizerunku były jak najprędzej usuwane.


Jeżeli mamy jakieś podejrzenia, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz sprawdzić czy wszystko podąża w odpowiednim kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki trzeba jeszcze dodać kilka istotnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i orientował się, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, a później pielęgniarka podaje krople, jakie rozszerzą źrenice oraz znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, w czasie jakiego możliwe jest odczuwanie lekkiego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć trudność w widzeniu. Po zabiegu pacjent nie powinien kierować pojazdami.


Mając wiedzę, jak działa laseroterapia siatkówki, prościej będzie ci podjąć decyzję co do jej zrealizowania. Jeżeli chcesz wyszukać więcej danych, najlepiej odwiedź instytucję medyczną, w jakiej zamierzasz mieć zabieg, a dowiesz się potrzebnych szczegółów i rozwiejesz wątpliwości, które cię niepokoją. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz tu: Optegra.
2020-02-03 07:23:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.