Co należny wiedzieć o matach do yogi?

Akcesoria do jogi oferowane są przez dużo fachowych sklepów. Asortyment jest nadzwyczaj rozległy, co na pewno powinno się uznać za znaczną zaletę, jednakże w wielu przypadkach nie wiemy, czym kierować się w toku ich wyboru. W związku z tym aktualnie odpowiemy na dwa ważkie pytania - czym kierować się w trakcie wyboru maty do jogi oraz w jaki sposób o nią dbać?

Istnieje niesłychanie dużo rodzajów i modeli mat do jogi. Różnią się one wieloma parametrami, takimi jak długość, szerokość, grubość, a także model użytego materiału, image i naturalnie cena. Poniektóre maty mogą mieć właściwości antypoślizgowe, inne natomiast nie. Wszelkie te czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę w czasie wyboru maty do yogi. Jeśli chodzi o długość, najpopularniejsze są maty, które posiadają 180cm. Niemniej jednak maty do yogi powinny posiadać minimum tyle długości, jak wiele posiadamy wzrostu. Jeżeli chodzi o szerokość, częstokroć wybierane są maty, jakie mają 60cm szerokości. Jednakże osoby, jakie są szersze w barkach powinny zdecydować się na szersze maty. Wyróżniamy maty o rozlicznej grubości, niezmiernie cienkie, i także znacznie grubsze. Jednostkom początkującym, które jogę uprawiają hobbystycznie, na pewno wystarczą cieńsze maty. Eksperci zaś winni zdecydować się na maty o większej grubości.


Kolejne tematy

Serwatka w proszku ma różne wykorzystanie

sypialnia
Dziennikarz: David Short
Na podstawie: http://www.flickr.com
|Warto powiedzieć, z jakich przedmiotów mamy szansę wykorzystywać, aby wspierać nasz organizm, szczególnie kiedy uprawiamy jakiś sport. Wtedy to zapotrzebowanie na składniki odżywcze będzie jeszcze większe, dlatego należy się uważnie przypatrzeć różnym propozycjom.


Czy zaznaczymy jak funkcjonuje serwatka w proszku?


Wykorzystywana będzie do deserów, wędlin, napojów, ale też korzystają z niej sportowcy, którzy chcą wspierać odbudowę mięśni po ciężkim treningu.

Ćwiczenia relaksacyjne
Dziennikarz: iStock
Na podstawie: iStock
Ważka jest także odporność - stosowna mata do yogi winna być mocna i odporna- przenieś się tutaj Należałoby też sprawdzić, której gwarancji na matę udziela dana firma. Poniektóre firmy oferują nawet dożywotnią gwarancje. Cena także jest istotnym czynnikiem w trakcie wyboru maty. Mnóstwo osób zwraca na nią rozległą uwagę. Jeżeli interesuje Cię dobra mata do jogi cena może być całkiem wysoka. Maty o mniejszych parametrach technicznych na pewno będą nieco tańsze- odkryj więcej tu.

Matę pożądane byłoby regularnie czyścić, w szczególności jeśli pragniemy, by na dłużej zachowała ona swoje wyśmienite właściwości. Możemy do tego użyć specjalnych środków oddanych do szorowania mat albo ściereczki namoczonej w wodzie. Nie powinno się używać do czyszczenia mat ostrych detergentów. Dodatkowo mat nie trzeba prać w pralce, gdyż zdołałyby wówczas ulec zniszczeniu.
2020-12-31 07:35:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.