Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszymi sugestiami dowiesz się, gdzie warto jechać

Nie ma to jak w domu, lecz na pewno nieraz masz ochotę gdzieś wyjechać, coś nowego przeżyć. Oczywiście zwłaszcza pożądane są kierunki zagraniczne, np. Kopenhaga, jeżeli przepadamy za zwiedzaniem lub gorąca wyspa, kiedy chcemy nacieszyć się słońcem i wakacyjnymi rozrywkami.
Niestety nie zawsze zaoszczędziliśmy właściwą kwotę, aby pozwolić sobie na wyjazd za granicę (sprawdź nieco więcej). Ale tak naprawdę nie musimy wyjeżdżać daleko, by znakomicie wypocząć i nacieszyć oczy cenionymi zabytkami. Polska to kraj coraz częściej wybierany przez turystów z zagranicy, dlaczego zatem nie zacząć zwiedzać przepięknych, polskich miast? Szczególnie godny uwagi jest Kraków. Z jakich względów?

Kolejne tematy

Pomysły na wakacje - czy tanie i interesujące podróżowanie jest realne?

Katowice
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ludzie szukają przeróżnych biletów lotniczych i atrakcyjnych rozwiązań jeżeli chodzi o wczasy. Nie da się ukryć, że możliwości jest nadzwyczaj wiele i coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać się z naprawdę atrakcyjnymi promocjami.


Kraków to miasto pełne życia, w którym przyjemnie możemy spędzić i dwa dni, jak też cały tydzień. Ma niebywale bogatą przeszłość, zatem nie zbraknie w nim interesujących miejsc do zobaczenia, a start niech będzie na Rynku Głównym. To niezaprzeczalne centrum kultury i miejsce, w którym spotykają się mieszkańcy Krakowa oraz turyści odwiedzający opisywane miasto. Trzeba choćby na chwilę się zatrzymać i nacieszyć się klimatem Krakowa, a także zajrzeć do Kościoła Mariackiego, jaki jest jego bezsprzecznym symbolem. Na szczególną uwagę zasługuje ołtarz stworzony przez Wita Stwosza.
Kraków


W Krakowie nie można pominąć Zamku Królewskiego oraz Wzgórza Wawelskiego, a także znanej wszystkim Smoczej Jamy. Rzeźba smoka to ulubiona atrakcja turystów, z jaką każdy ma fotografię, i duży, i mały turysta. Jednego dnia nie można wszystkiego zwiedzić, więc zaplanujmy, co chcielibyśmy zobaczyć, aby mieć czas do tego pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej oraz żydowskiej.


Kraków
Dziennikarz: http://www.sxc.hu/
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
W jaki sposób dojechać do Krakowa? Zależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkamy, wybierzmy własny samochód, autobus, pociąg, a nawet samolot, szczególnie gdy żyjemy nad morzem i podróż byłaby naprawdę nużąca (spójrz). Loty samolotem wcale nie będą nas słono kosztować, jeśli jedynie zawczasu rozejrzymy się za atrakcyjnymi propozycjami. Kiedy mieszkamy bliżej, nawet podróż busem nie powinna powodować dużego dyskomfortu. Zapakujmy konieczne bagaże i wyruszajmy w drogę, bowiem nic nie zapewnia takiego szczęścia, jak podróże.
2020-02-14 07:22:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.