Opis podstawowych metod na problem niepłodności, w jaki sposób przebiega procedura in vitro.

Spora ilość par bezskutecznie się stara o dziecko, często jest to dla nich niezwykle ciężkie przeżycie. Na pierwszym etapie penwnie będą rozmaite badania, które mają za zadanie wyeliminowanie najróżniejszych przyczyn, później miłość z terminami w kalendarzu, a potem pojawia się rozczarowanie, wzajemne oskarżenia czy nawet rozwody.

Gabinet ginekologiczny
Dziennikarz: Daniel Lobo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy wszystkie naturalne metody już zawiodą, to będą dwie możliwości. Albo wzięcie dziecka do adopcji, albo decyzja o sztucznym zapłodnieniu. Od razu trzeba przyznać, że in vitro Kraków jest procedurą długą, skomplikowaną i potrzebującą niejednego wyrzeczenia. Nie będzie także dawać stuprocentowej skuteczności, lecz małżeństwa, które się doczekały narodzin dziecka w ten sposób poczętego są zdania, że naprawdę warto było. Niestety często zaczynają się pojawiać ogromne oczekiwania, a potem (sprawdź informacje na stronie) równie wielki zawód, jeśli się tym razem nie udało. Nawet najlepsza klinika in vitro ma skuteczność na poziomie pięćdziesięciu procent, więc spora część zabiegów nie udaje się. Trzeba się z tym liczyć i w razie niepowodzenia nie poddawać się, ale dalej próbować. Szczegóły zobacz na stronie kliniki GynCentrum.


Kolejne tematy

Kłopoty ze zdrowiem – niebezpieczeństwo, którego próbujemy uniknąć

Dziennikarz: Unfurled
Kłopoty z zatokami mogą się okazać bardzo niebezpieczne, gdyż nieleczone dolegliwości mogą po jakimś czasie przerodzić się w coś groźnego. Stany zapalne zatok prowadzą do wysokiej gorączki a także ostrego bólu.

Sam zabieg będzie polegał na pobraniu należycie rozwiniętych jajowych komórek od kobiety i plemników od mężczyzny, później zapłodnieniu w odpowiedniej konstrukcji inkubatorze i wszczepieniu zarodków do macicy. Wszystko rozpoczyna się od dobranej indywidualnie hormonalnej stymulacji, jaka ma za zadanie pobudzenie komórek rozrodczych i ich rozwinięcie. Pacjentka ma wykonywane regularne badania, i jeśli wykażą one, że wszystko jest jak należy, to pobiera się komórki i umieszcza w inkubatorze, gdzie także umieszczane jest pobrane nasienie od mężczyzny. W kontrolowany sposób duża część komórek jest zapładniana, a wśród nich ginekolog wybierze te, które wprowadzi się później do macicy. Zabieg ten nic nie boli i nie będzie wymagał długiego pobytu w szpitalu. Po jego przeprowadzeniu podaje się odpowiednie leki, mające zwiększyć szanse na zagnieżdżenie, i jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to za kilka miesięcy można się będzie cieszyć malutkim niemowlakiem- więcej ciekawostek.
2022-03-04 07:51:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.