Myślałeś kiedyś, w czym powinno się pić różne alkohole? Jak nie, to przekonaj się, czy to odpowiednio robisz

Wbrew pozorom, to z jakich naczyń pijemy jest dość ważne. Niektórzy wiedzą, że kawa konsumowana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Podobnie jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle bardzo cienkim, jasnym - bezbarwnym, najbardziej korzystnie bez żadnych zdobień.
ciemne piwo w kuflu
Dziennikarz: Jason Rosenberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście, iż są takie napoje wyskokowe, jakie najlepiej smakują z jednego szkła. Tak jest na pewno z piwem, ponieważ kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednakże z innymi alkoholami jest inaczej, różnorodne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych napojów wyskokowych.

Zobacz, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce albo bez niej. Szkło napełniamy prawie do końca, tak by do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra. Wódki czyste najlepiej podawać w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką - najlepiej czyste, gatunkowe oraz smakowe. Ponadto, wódkę powinniśmy podawać zmrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelek w zamrażarce, można na parę minut przed podaniem alkoholu wsadzić do niej kieliszki.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę, na której przeczytasz pokrewne kwestie.

Interesujące propozycje odnajdziesz tu: kliknij.

Kolejne tematy

Smaczna kawa z palarni - z jakiego źródła ziarna kawy mogą się okazać doskonałe?

ziarna kawy
Dziennikarz: Andreas Poike
Na podstawie: http://www.flickr.com
Picie kawy odpowiedniej jakości gwarantuje niezapomniane wrażenia smakowe oraz jednocześnie doskonały zapach. Każdy z nas ma szansę mieć całkowicie odmienne preferencje, jeżeli chodzi o smak i ziarnistość kawy. Ważne jednak jest to, aby pochodziła ona z zaufanego źródła.


Do win musujących i szampana trzeba użyć tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzymamy go za nóżkę tak, żeby ręką nie rozgrzać trunku. Objętość szkła to 150-180 ml.. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win potrzebne są nam duże kieliszki o miarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka powinna nieznacznie zwężać się ku górze. Alkohol (alkater.pl/esperal-warszawa/) lejemy do 3/4 wysokości. Do win białych stosujemy identyczne kieliszki, jak do czerwonych, lecz mniejszych rozmiarów. Czasza ma objętość ok.100 mililitrów Napełniamy nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, jakich czasza znacznie rozszerza się ku gorze. Więcej o temacie tutaj: szklanki do drinków.


kieliszki
Dziennikarz: Rosendahl
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
A jak z innymi napojami wyskokowymi? Do koniaków oraz brendy używamy kieliszki, które posiadają pękatą czaszę o pojemności 230 ml. Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 mililitrów, zaś do whisky najbardziej odpowiednie są szklanki o grubym dnie oraz pojemności 150 -220 mililitrów Do short drinków stosujemy kieliszki o krótkiej nóżce (albo bez niej) o pojemności 150 ml.. Napełnione powinny być tak, żeby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.
2021-11-03 15:10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.