Leczenie
ból na sali gimnastycznej
Dziennikarz: Thanh Liêm
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy opcja bólu musi paraliżować nasze działania? Co robić, by go zniwelować zanim jeszcze zjawimy się u medyka?

Jest wiele dróg by pokonać ból. Wymyślenie ich było spowodowane tym, że ludzie z obawy przed niedogodnościami rezygnowali z wizyt u specjalisty. Od zawsze poszkodowani bagatelizowali swoje objawy, stwierdzając, iż są one albo nieprawdziwe lub że po prostu znikną.
Jagody
Dziennikarz: iStock
Na podstawie: iStock

Kiedy jakiś organ niedomaga

Wraz z upływem czasu ludzki organizm starzeje się. Czasami są one głównie estetyczne, czasami znacznie poważniejsze, poprzez co mają faktyczny wpływ na komfort naszego życia.
dentysta
Dziennikarz: AF GlobalStrike
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób prawidłowo należy dbać o stan zębów, czemu przeglądy kontrolne u stomatologa mają takie znaczenie?

Problemy z próchnicą zębów bardzo często występują, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiego stanu rzeczy jest parę. Przede wszystkim ogromny wpływ na stan zębów będzie miała nieodpowiednia dieta. Jeżeli ktoś w miejsce warzyw i owoców wybiera słodycze czy gazowane napoje, to trudno się dziwić, że pojawiają się u niego ubytki. Jest to szczególnie powszechne w przypadku małych dzieci, jakie już samodzielnie używają szczoteczek, lecz równocześnie nie do końca odpowiednio myją swoje zęby.
oko
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Refundacje z Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób poddawanych zabiegowi usuwania zaćmy w Czechach.

Jeśli chodzi o operacje zaćmy to w chwili obecnej można spotkać się z prawdziwie niecodziennym podejściem, objawiającym się w tym, iż pacjenci, jacy zdecydują się na operację zaćmy w Czechach mogą oczekiwać na zwroty kosztów z NFZ. Zwroty z NFZ dla pacjentów poddawanych zabiegowi usunięcia zaćmy w Czechach są aktywne od chwili działania Dyrektywy Transgranicznej. W Polsce na zabieg należy czekać dłużej, kolejki są już ustawiane do paru lat, a limity pieniężne nie pozwalają na przeprowadzanie zabiegów o czasie.
Kobieta u lekarza
Dziennikarz: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.

Nieagresywne postępowanie uznane we współczesnej medycynie

Medycyna również powinna iść z duchem czasu. Nie da się ciągle badać i leczyć ludzi sposobami, które były stosowane dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Obecnie jest o wiele więcej opcji niż dawniej. Z tego powodu na przykład laparoskopia wrocław w tym mieście nie jest niczym dziwnym.
psychoterapia
Dziennikarz: Sohel Parvez Haque
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zdarza się, że mówimy o takich okolicznościach, podczas których tracimy prawie całkowicie kontakt z samym sobą.

Dzieje się to chociażby w okolicznościach ogromnego stresu. Albo nieumiejętności radzenia sobie w okolicznościach, jakie potrzebują tak zwanej zimnej krwi. Trzeba jednakże też stwierdzić, że tempo życia, jakie jest narzucone w dwudziestym pierwszym wieku, kompletnie nas przytłacza. Dlatego z tym zapadamy na różne schorzenia natury umysłowej.
dentysta
Dziennikarz: kelly
Na podstawie: http://www.flickr.com

Szukając odpowiedniego stomatologa w Krakowie należy zobaczyć dane w internecie

Każdego dnia stając przed lustrem ludzie koncentrują się na wielu elementach swojego wyglądu. Troszczą się o ubranie i uczesanie, ale niestety niejednokrotnie zapominają o ich naturalnych atutach. Do nich przynależy ewidentnie uśmiech, który niejako jest naszą wizytówką i zdoła bardzo pomóc w licznych okolicznościach. Należy więc pomyśleć, aby nad nim zadbać. Nie każdy niestety może pochwalić się zdrowym i prostym uzębieniem. Jak się okazuje w wielu przypadkach jest to powodem kompleksów, których czasem ciężko jest się pozbyć. Prócz codziennego dbania o zęby należy pamiętać o systematycznych wizytach u dentysty, ponieważ sami nie dostrzeżemy wszystkiego.
dentysta
Dziennikarz: AF GlobalStrike
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym są implanty, jak wygląda ich założenie i kiedy się je stosuje?

Implanty są to sztuczne korzenie, na których zakładany jest ząb sztuczny. Zalecane są one osobom, które potrzebują uzupełnić braki w uzębieniu, bo implanty są wkładane w dziurę zębową po naturalnym zębie. Są one praktyczne i charakteryzują się sporą odpornością, nie ma obaw, że implanty Wałbrzych zdołają wypaść, przy ścisłej higienie jamy ustnej oraz regularnych kontrolach u stomatologa taki implant zdoła wytrzymać nawet kilkanaście lat.
Kręgosłup
Dziennikarz: Michael Dorausch
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób radzić sobie z bólami kręgosłupa?

Kondycja polskich kręgosłupów z roku na rok jest coraz to gorsza, kręgosłupowe przypadłości zataczają szerokie kręgi. Wysiedzieliśmy sobie te nieszczęścia. W pracy przed laptopem, w domu przed odbiornikiem telewizyjnym, w samochodzie. Jeżeli nie umiemy pójść spacerkiem paręset metrów do sklepu po pieczywo, nie możemy się potem zdumiewać, że rusztowanie naszego organizmu nie daje sobie rady.
Okulista
Dziennikarz: US Army Africa
Na podstawie: http://www.flickr.com

Znaczenie regularnych i systematycznych wizyt kontrolnych u okulisty na stan naszego wzroku.

Wzrok to najważniejszy narząd zmysłu dla każdego człowieka i jego strata jest niezmiernie bolesna dla każdego, kogo dotknie. Nowoczesna okulistyka radzi sobie z dużą częścią chorób wzroku, nawet z takimi, jakie jeszcze kilkanaście lat wcześniej skazywały chorego na ślepotę. Jednak ogromne zmiany w codziennym życiu, nadmierne używanie komputerów i telewizorów powoduje, że coraz więcej ludzi ma problemy ze wzrokiem.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.