Wzrok
klinika okulistyczna warszawa
Dziennikarz: 睿 薛
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wzrok wydaje się być dla wszystkich ludzi najistotniejszym zmysłem — z tego powodu powinniśmy o niego szczególnie dbać

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz." - pisał we wstępie do swojej fraszki wielki poeta Jan Kochanowski. Jest to od stuleci obowiązująca sentencja.


usługa
Dziennikarz: Kasprzol
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym jest laserowa korekcja wad wzroku i w jaki sposób można by opłacić takowy zabieg?

"Zacne zdrowie, nikt się nie dowie, jak kosztujesz, aż się popsujesz". Te jakże prawdziwe słowa poety są poprzez niemal wszystkich ludzi pomijane do momentu, gdy rzeczywiście stanie się jakaś życiowa katastrofa.
łóżeczka dla dzieci
Dziennikarz: Gareth Saunders
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie opinie ma gabinet okulistyczny Cieszyn?

Warto zobaczyć jakie będą tu oferty prawidłowego dbania o oczy, tak żeby posiadać świadomość, że nie przeoczymy jakiegoś ważnego sygnału.
badanie wzroku
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Ludzki wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jednak dla większości ludzi jest tak oczywisty, że ani szczególnie o niego nie dbają, ani też nie uzmysławiają sobie, jak wielkie mogą być rezultaty zupełnej choćby jedynie częściowej straty widzenia.


Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Mogłoby się tak stać ze względu na różne dolegliwości, jednak na szczęście nie ma to miejsca zbyt często.
słaby wzrok
Dziennikarz: JZO
Na podstawie: JZO

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co powinieneś zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie na każdym kroku go doceniamy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. Teraz w naszym państwie wzrok sprawdza się już maluchom.
okulary
Dziennikarz: ProvidentialLiving
Na podstawie: http://www.flickr.com

Masz problemy z oczami? Sprawdź, w jaki sposób znaleźć dobrego okulistę

W erze powszechnej komputeryzacji problemy z oczami stają się coraz bardziej nieubłagane. Wiele osób pracuje kilkanaście godzin dziennie patrząc się w monitor i niejednokrotnie nawet nie zwraca uwagi na słabnący wzrok. Dopiero, gdy trudności nabierają faktycznie niebezpiecznych rozmiarów, zastanawiamy się, jak wybrać dobrego okulistę, który pomoże nam rozwiązać kłopoty z oczami.
soczewka
Dziennikarz: Fiona Henderson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym jest astygmatyzm oraz czy możemy z nim walczyć?

Astygmatyzm to wada wzroku, jaka występuje dość często. Niekiedy zdarza się w kombinacji z dalekowzrocznością czy krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności rogówki. Chodzi o to, że dobrze działająca rogówka ma okrągły kształt, natomiast u astygmatyków ma silne zakrzywienie.
okulista
Dziennikarz: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oczy są obrazem tego, co dzieje się w naszym organizmie – dbaj o nie

Choroba, to przypadłość, jakiej każdy człowiek unika, bowiem wywołuje w nas złe samopoczucie, może wzmagać ból i zmniejszać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy pojawią się pierwsze objawy wskazujące na to, że coś jest nie tak jak powinno. Jednakże istnieją także inne sposoby na wczesne wykrycie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.
Dziennikarz: Travelsklep.pl

Szkła kontaktowe , które można kupić w sklepach online u nas

Wada wzroku bywa kłopotem wśród sporej części ludzkości. Dlatego rynek zajmujący się produktami do oczu jest niesłychanie zróżnicowany. Możemy wybrać krople do oczu, jeśli będziemy czuć, że oczy są przemęczone, a możemy również wybrać suplementy diety, które mają pomóc nam utrzymać wyśmienity wzrok. Ale, jeżeli mamy problemy z widzeniem, wtedy szukamy okularów albo szkieł kontaktowych.
okulista
Dziennikarz: US Army Africa
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kiedy należy iść do okulisty?

Okulistę odwiedzamy wtedy, kiedy pojawiają się problemy ze wzrokiem i oczami. Problemy te zdołają być przeróżne - pogorszenie widzenia, ból oczu, zapalenie spojówek czy gradówki. Jeżeli odczuwamy dyskomfort, bóle oczu albo nasz wzrok sporo się pogarsza - momentalnie powinniśmy udać się do okulisty. Z wizytą u okulisty nie powinno się czekać, bowiem nie wiemy jaka może być przyczyna naszych problemów. Oczywiście zdoła się okazać, że problem nie jest duży. Czasami bóle oczu zdołają występować przykładowo z przemęczenia, wtedy krople do oczu muszą rozwiązać nasz kłopot. Czasem jednak zdoła okazać się, iż mamy do czynienia z poważniejszym problemem, na przykład zapaleniem spojówek, które wypada jak najszybciej wyleczyć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.