Wzrok
badanie wzroku
Dziennikarz: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Ludzki wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jednak dla większości ludzi jest tak oczywisty, że ani szczególnie o niego nie dbają, ani też nie uzmysławiają sobie, jak wielkie mogą być rezultaty zupełnej choćby jedynie częściowej straty widzenia.


Z jakiego powodu komputerowe badanie wzroku może okazać się ryzykowne?

Mogłoby się tak stać ze względu na różne dolegliwości, jednak na szczęście nie ma to miejsca zbyt często.
klinika okulistyczna warszawa
Dziennikarz: 睿 薛
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wzrok wydaje się być dla wszystkich ludzi najistotniejszym zmysłem — z tego powodu powinniśmy o niego szczególnie dbać

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz." - pisał we wstępie do swego wiersza wielki Polak Jan Kochanowski. Wydaje się to być od wieków obowiązująca sentencja.


słaby wzrok
Dziennikarz: JZO
Na podstawie: JZO

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co powinieneś zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie na każdym kroku go doceniamy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. Teraz w naszym państwie wzrok sprawdza się już maluchom.
okulary
Dziennikarz: ProvidentialLiving
Na podstawie: http://www.flickr.com

Masz problemy z oczami? Sprawdź, w jaki sposób znaleźć dobrego okulistę

W erze powszechnej komputeryzacji problemy z oczami stają się coraz bardziej nieubłagane. Wiele osób pracuje kilkanaście godzin dziennie patrząc się w monitor i niejednokrotnie nawet nie zwraca uwagi na słabnący wzrok. Dopiero, gdy trudności nabierają faktycznie niebezpiecznych rozmiarów, zastanawiamy się, jak wybrać dobrego okulistę, który pomoże nam rozwiązać kłopoty z oczami.
soczewka
Dziennikarz: Fiona Henderson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym jest astygmatyzm oraz czy możemy z nim walczyć?

Astygmatyzm to wada wzroku, jaka występuje dość często. Niekiedy zdarza się w kombinacji z dalekowzrocznością czy krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności rogówki. Chodzi o to, że dobrze działająca rogówka ma okrągły kształt, natomiast u astygmatyków ma silne zakrzywienie.
okulista
Dziennikarz: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oczy są obrazem tego, co dzieje się w naszym organizmie – dbaj o nie

Choroba, to przypadłość, jakiej każdy człowiek unika, bowiem wywołuje w nas złe samopoczucie, może wzmagać ból i zmniejszać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy pojawią się pierwsze objawy wskazujące na to, że coś jest nie tak jak powinno. Jednakże istnieją także inne sposoby na wczesne wykrycie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.
Dziennikarz: Travelsklep.pl

Szkła kontaktowe , które można kupić w sklepach online u nas

Wada wzroku bywa kłopotem wśród sporej części ludzkości. Dlatego rynek zajmujący się produktami do oczu jest niesłychanie zróżnicowany. Możemy wybrać krople do oczu, jeśli będziemy czuć, że oczy są przemęczone, a możemy również wybrać suplementy diety, które mają pomóc nam utrzymać wyśmienity wzrok. Ale, jeżeli mamy problemy z widzeniem, wtedy szukamy okularów albo szkieł kontaktowych.
okulista
Dziennikarz: US Army Africa
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kiedy należy iść do okulisty?

Okulistę odwiedzamy wtedy, kiedy pojawiają się problemy ze wzrokiem i oczami. Problemy te zdołają być przeróżne - pogorszenie widzenia, ból oczu, zapalenie spojówek czy gradówki. Jeżeli odczuwamy dyskomfort, bóle oczu albo nasz wzrok sporo się pogarsza - momentalnie powinniśmy udać się do okulisty. Z wizytą u okulisty nie powinno się czekać, bowiem nie wiemy jaka może być przyczyna naszych problemów. Oczywiście zdoła się okazać, że problem nie jest duży. Czasami bóle oczu zdołają występować przykładowo z przemęczenia, wtedy krople do oczu muszą rozwiązać nasz kłopot. Czasem jednak zdoła okazać się, iż mamy do czynienia z poważniejszym problemem, na przykład zapaleniem spojówek, które wypada jak najszybciej wyleczyć.
okulista
Dziennikarz: US Army Africa
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wczesna oraz właściwa ocena jest w stanie pozwolić na wyleczenie wielu chorób oczu.

Wady wzroku dosięgają już prawie każdego. Nieliczne wywołane genetycznie pojawiają się po paru latach, kolejne nabyte nieraz zdradzają się po kilku godzinach od zakażenia a czasami na pierwsze symptomy czeka się kilka lat. Nigdy natomiast nie należy ignorować różnych oznak, bo oczy są jednym z najistotniejszych elementów ciała człowieka. Gdy czuje się, że coś złego wszczyna się dziać niezbędnie, trzeba zarejestrować się do okulisty, na standardowe badanie.
oko
Dziennikarz: DER-MED
Na podstawie: DER-MED

Podstawowe informacje na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak się je leczy.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki oczne będą podążać dokładnie w tym samym kierunku. Kontroluje to skomplikowany mechanizm mięśni które są odpowiedzialne za ruchy gałki. Jeśli z jakiegoś powodu mięśnie te zostaną osłabione lub coś się z nimi stanie, to pojawia się problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jednym przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem takiej sytuacji będzie uciekanie jednego lub obu oczu na boki, czyli tak zwany zez. Przyczyn tej choroby jest dużo, pojawia się ona przeważnie u dzieci, lecz także starsze osoby mogą w pewnych okolicznościach na nią zapaść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.