Wypadek
Gabinet, zestaw mebli biurowych
Dziennikarz: Atelier Nocca Design
Na podstawie: Atelier Nocca Design

Permanentne bóle pleców lub stawów są konkretnym znakiem, że powinniśmy iść na wizytę do fizjoterapeuty

Każda osoba, która odczuwa nieznośny ból w swoim ciele, musi zapisać się do specjalisty, żeby on mógł rozwiązać problem.


Permanentne bóle pleców lub stawów są konkretnym znakiem, że powinniśmy iść na wizytę do fizjoterapeuty

Osoby, które przeżyły wypadek czy uległy dużej kontuzji, zapewne odczuwają bóle kończyn albo różnych innych elementów w ciele.
defibrylacja
Dziennikarz: Physio-Control
Na podstawie: Physio-Control

Kilka porad na temat wypadków przy pracy

Jeżeli pracujesz za granicą musisz brać pod uwagę dużo spraw. Większość ludzi zapomina o tym, że prawdopodobne są wszelkiego rodzaju wypadki i nie są w ogóle na to gotowi. Nie dbają o ubezpieczenie, nie orientują się czy i jakie odszkodowanie przysługuje im po nieszczęśliwym zdarzeniu. Bardzo dużo Polaków pracuje od jakiegoś czasu w UK, ale w ogóle nie wie co zrobić, gdy coś się zdarzy. Odszkodowania UK? Dowiedz się co można zrobić.
Wózek inwalidzki, niepełnosprawni
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Kilka kroków do pełni sprawności to właściwa rehabilitacja

Nikomu nie trzeba raczej nawet mówić o tym, że ludzkie życie potrafi być bardzo nieprzewidywalne – dlatego też właśnie w żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć tego, czy w którymś momencie w naszym życiu nie spotka nas jakikolwiek groźny wypadek. Tego typu niebezpieczeństwa czyhają na nas praktycznie wszędzie; nie chodzi tutaj oczywiście o to, abyśmy nieustannie żyli w strachu, ale warto czasem trochę o tym pomyśleć. Często dochodzi do tego, że po tego typu wypadku tracimy przynajmniej część naszej sprawności ruchowej, w związku z czym nie możemy w pełni poprawnie funkcjonować w życiu codziennym.
Gips na nodze
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rehabilitacja - jak znaleźć dobrego terapeutę

Wypadek czasami dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych możemy jednak wrócić do wcześniejszej sprawności.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości powypadkowych musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży spodziewają się zupełnie innych efektów niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.
Sprawdźmy przygotowanie zawodowe, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak mówi nam stare przysłowie.
masaż
Na podstawie: flickr.com

Sprawny sposób na relaksujący i skuteczny relaks w Szczecinie

Czasem każdy człowiek potrzebuje dziś się zrelaksować po nadzwyczaj męczącym dniu w pracy bądź szkole, nie zawsze rzecz ta jest jednak tak banalna, jak może się zdawać. Nie każda działalność, która wydaje się relaksować rzeczywiście robi to odpowiednio. Bywa wręcz, że ludzie źle oceniają dodatkowe podejmowane przez nich działania, myląc poczucie bycia zrelaksowanym z innymi doznaniami.
rehabilitacja
Dziennikarz: Rose Physical Therapy Group
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odpowiednio dobrane sposoby rehabilitacyjne mogą pomóc

Eksperci w dziedzinie dostosowywania rehabilitacji swoje doświadczenie zdobywali długo u boku wyjątkowo cenionych profesorów. Informacje odnośnie tego pojawiają się na tematycznych stronach internetowych niesamowicie systematycznie, dlatego każda zaciekawiona taką tematyką osoba powinna je śledzić w sposób bieżący. Formę rehabilitacji, jaką jest masaż rekomenduje osobom po wypadkach, jakie zdaniem specjalistów tego wymagają. Celem nadrzędnym jest przynoszenie pacjentom ulgi, a ta jest właściwie pewna po masażu.
Schemat BHP
Dziennikarz: STILL
Na podstawie: TILL

Podobno każdemu przynależy się odszkodowanie za zdarzenie wypadkowe przy pracy, ale nie jest to takie oczywiste. Sprawdź czemu tak jest

Miej na uwadze, iż może się wydarzyć, że nie otrzymasz odszkodowania za wypadek podczas pracy, jeśli przyczyną wypadku było udowodnione, umyślne lub będące skutkiem rażącego zaniedbania, naruszenie przepisów odnoszących się do ochrony życia i zdrowia. To znaczy, że nie otrzymasz żadnych pieniędzy, jeżeli wypadek był z twojej winy, zrobiłeś coś rażąco niezgodnego z BHP i zdrowym rozsądkiem.
bezpieczeństwo
Dziennikarz: JZO
Na podstawie: JZO

Materiały rehabilitacyjne w przystępnej cenie

Dorosły człowiek na co dzień wystawiony jest na sporo zagrożeń, szczególnie mieszkając w mieście. Najczęstszą przyczyną wypadków współcześnie są auta, ludzie biorą udział w stłuczkach, niekiedy całkiem groźnych, bardzo często.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.